حواشی نشست امروز مجلس؛

جنجال «جوجه‌کُشی» به صحن علنی آمد/ انتقاد از نقش نماینده در سریال پایتخت

کدخبر: 334067
اقتصادنیوز؛ به دنبال افزایش واکنش‌ها به انتشار ویدئویی از کشتار و زنده به گور کردن تعداد بی‌شماری جوجه یک روزه در فضای مجازی، نمایندگان مجلس نیز خواستار برخورد با عاملان کشتن جوجه های یک روزه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ چند روز پیش ویدئویی از کشتار و زنده به گور کردن میلیون‌ها جوجه یک روزه در فضای مجازی دست به دست شد که واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. امروز در  جریان نشست علنی بهارستانی‌های ماجرای جوجه کُشی هم به تذکرات باز شد. 

تصاویر جلسه کرونایی مجلس

محمدرضا صباغیان نماینده  مردم بافق در این رابطه گفت: در فرهنگ ما گفته شده «میازار موری که دانه‌کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است.» بر اساس فرهنگ و اعتقادات ما حتی کشتن یک مور نیز امری زشت است.

او  تاکید کرد: متاسفانه این روزها شاهد انتشار کلیپ‌هایی از کشته شدن بیش از ۱۰ هزار جوجه هستیم. باید با این افراد برخورد شود و مجلس نیز نباید بی‌تفاوت باشد.

به دنبال این تذکر نماینده خمینی‌شهر نیز  گفت: مسئله زنده به گور کردن جوجه‌های یک‌روزه باید پیگیری شود.

علیرضا سلیمی نماینده محلات نیز  در تذکری شفاهی گفت: انتظار می رود همان طوری که آقای رئیسی و آقای روحانی دستور داده اند با افرادی که جوجه کُشی کرده اند برخورد شود.

او ادامه داد: اینکه عده ای می گویند قبلا هم، چنین اقدامی انجام می شده بسیار دردآور است. چرا قبلا با این اقدام ظالمانه برخورد نشده است؟

چرا نماینده مجلس را آدم مفلوک و بیچاره‌ای نشان داده‌اند؟

مصطفی کواکبیان

مصطفی کواکبیان در پایان جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با ابراز امیدواری از رفع بلای کرونا در تذکری به صداوسیما اظهار کرد: صداوسیما کارهای زیادی انجام می‌دهد از جمله اینکه اخیرا در یک سریال نماینده مجلس را آدم مفلوک و بدبخت و بیچاره‌ای نشان داد که حتی نمی‌تواند کفش‌هایش را جفت کند و حق برخورد با راننده‌اش را ندارد.

وی افزود: جدا از این کارهای صداوسیما، درخواست ما این است که موضوع دعوا بین وزارت ارتباطات و صداوسیما بر سر پهنای باند فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ مگاهرتز به نفع مردم حل شده و سرعت اینترنت افزایش پیدا کند که در حال حاضر سرعت اینترنت بسیار کم شده است.

این عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید در تذکری دیگر با اشاره به  انتشار اخباری در رسانه‌ها درباره حکم دادگاه محمود صادقی نماینده تهران گفت: موضوع حکم دادگاه آقای صادقی در فضای مجازی منتشر شده است. با توجه به اینکه آقای رئیسی خودشان هم به موضوع حساب‌های قوه قضاییه ورود کردند از ایشان می‌خواهیم که مشکلی برای آقای صادقی به خاطر تذکرشان درباره همین موضوع ایجاد نشود. آقای آملی لاریجانی هم بگذرد.

کواکبیان در پایان در تذکر دیگری خواستار در دستور قرار گرفتن طرح دو فوریتی مجلس برای اصلاح قانون انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و خبرگان رهبری شد.

مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جریان موافقت با یک پیشنهاد در لایحه مالیات بر ارزش افزوده خطاب به مسعود پزشکیان رییس جلسه و هیات رییسه مجلس نسبت به در دستور کار قرار نگرفتن طرح دو فوریتی الحاق یک تبصره به قانون انتخابات انتقاد کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قرار بود طرح دو فوریتی در دستور باشد متاسفانه ندیدیم که مطرح شود و کسی هم گوش نمی‌دهد که چه می‌گویم.

 

پزشکیان در واکنش به اظهارات کواکبیان گفت: موضوع موافقت خود را مطرح کنید، طرح دو فوریتی بماند.

کواکبیان هم در پاسخ گفت: حرفی نیست، طرح دو فوریتی که مطرح شد، توضیح نمی‌فرمایید که چرا در دستور نیست.

پزشکیان هم پاسخ داد: آقای کواکبیان در وقت تذکر، تذکر دهید.

کواکبیان افزود: جایی برای تذکر نگذاشتید، آقا بگذارید حرفمان را بزنید، اگر خواستید به تذکرات توجه کنید.

مجلس شورای اسلامی چهارشنبه گذشته (۲۷ فروردین) با الحاق یک تبصره به قانون انتخابات موافقت کرد که در صورت تصویب نهایی به روشن شدن ابهاماتی که در فضای انتخابات به داوطلبان زده می‌شود، کمک می‌کند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید