در تماس تلفنی پوتین و اردوغان چه گذشت؟

کدخبر: 334109
اقتصادنیوز : روسای جمهوری روسیه و ترکیه ظهر امروز سه شنبه درباره تازه ترین تحولات سوریه و همچنین اقدامات مشترک برای مقابله با بیماری فراگیر کرونا تلفنی تبادل نظر کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین در این گفت‌وگوی تلفنی مجموعه ای از مسایل بویژه مربوط به شیوع ویروس کرونا را بررسی کردند.

طرفین ابراز آمادگی کردند تلاش‌های مشترک برای مبارزه با این ویروس بویژه در چارچوب وزارتخانه‌های بهداشت و سایر ادارات زیرمجموعه دو کشور را گسترش دهند و همکاری تنگاتنگ به منظور بازگشت اتباع روسیه و ترکیه به میهن خود را ادامه دهند.  

روسای جمهور روسیه و ترکیه به طور مفصل در مورد وضعیت سوریه، بویژه روند اجرای توافقات منطقه کاهش تنش ادلب که اواخر اسفند ماه پارسال به شکل پروتکل الحاقی به یادداشت تفاهم سوچی در سال 2018 میلادی حاصل شد، تبادل نظر کردند.

ضرورت پایبندی کامل به اصول حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه در این گفت وگوی تلفنی بار دیگر مورد تاکید قرار گرفت و بر اهمیت همکاری نزدیک روسیه و ترکیه از طریق مجاری دیپلماتیک و نظامی تاکید شد.

علاوه بر این، مسایل مهم همکاری روسیه و ترکیه، بویژه در عرصه تجاری و اقتصادی، اجرای پروژه‌های مشترک اتمی، گسترش همکاری در عرصه کشاورزی و حمل و نقل نیز مطرح شد. 

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما