کدخبر: ۳۳۴۲۷۲ لینک کوتاه

دو نهاد آمریکایی خواستار شفاف‌سازی پنتاگون شدند؛

اقدام مشکوک آمریکا درباره اطلاعات نظامیان حاضر در خاورمیانه

اقتصادنیوز؛ دو نهاد آمریکایی «جاست سکیوریتی» و سازمان «دیدبان دولت» ضمن تاکید بر شفاف‌سازی درخصوص تعداد نیروهای این کشور در خاورمیانه از پنتاگون خواستند «با قید اسناد قابل اتکا، توضیح دهند چرا ارائه این آمار را متوقف کرده‌اند».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ دو گروه از فعالان آمریکایی، شفاف‌سازی پنتاگون درخصوص تعداد نیروهای این کشور در خاورمیانه را خواستار شدند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، پایگاه اینترنتی «جاست سکیوریتی» و سازمان «پروژه نظارت بر دولت»، از پنتاگون درخواست کردند تحت قانون آزادی نشر اطلاعات، شمار نیروهای آمریکایی حاضر در سوریه، عراق و افغانستان را اعلام کنند.

همچنین این دو نهاد آمریکایی از پنتاگون خواستند «با قید اسناد قابل اتکا، توضیح دهند چرا ارائه این آمار را متوقف کرده‌اند».

«چاک هیگل» وزیر دفاع سابق آمریکا نیز در حمایت از این درخواست بیان داشت: «دولت ایالات متحده و تمام موسسات مربوطه باید پاسخگوی مردم آمریکا باشند. جامعه و کسانی که به این کشور خدمت کرده و از آن دفاع می‌کنند و همچنین خانواده‌های آن‌ها این حق را دارند که بدانند نظامیان‌مان را به کجا می‌فرستیم، علت این اعزام‌ها چیست و شمار اعزامیان چند نفر است. دموکراسی این است. دولت خادم مردم است».

بیش از یک دهه پیش «جورج دبلیو بوش» رئیس جمهور وقت آمریکا سیاست شفاف‌سازی درخصوص اعزام نیروهای آمریکایی به دیگر کشورها را پایه‌ریزی کرد.

با این حال پنتاگون از سال ۲۰۱۷ بخش مربوط به تعداد نیروهای اعزامی را در گزارش‌های رسمی خود خالی گذاشته است. گفته می‌شود این تصمیم از سوی «جیمز متیس» وزیر دفاع پیشین آمریکا گرفته شده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند