دادستانی اسرائیل برای آغاز تخقیقات جدید اعلام آمادگی کرد؛

ابعاد جدید در پرونده فساد مالی نتانیاهو

کدخبر: 334642
اقصادنیوز؛ شبکه «کان» از آمادگی دادستانی رژیم صهیونیستی برای آغاز یک تحقیق جدید در پرونده فساد مالی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه اسرائیلی «کان» گزارش کرد که دادستانی رژیم صهیونیستی در حال آماده شدن برای آغاز یک تحقیق جدید در پرونده  اخلال در سهام بورس است که به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نسبت داده می‌شود.

به گزارش وبگاه خبری روزنامه القدس، دادستانی رژیم اسرائیل از ترس آنکه در هفته‌های آتی فرصت انجام این تحقیق را از دست بدهد، در روزهای آتی خود را برای انجام این تحقیق آماده خواهد کرد.

در این گزارش اشاره شده است که یک تیم ویژه در دادستانی رژیم صهیونیستی  تشکیل شده است تا موضوع یادشده و بویژه روابط بنیامین نتانیاهو با پسر عمویش «نتان میکلوفسکی» بازرگان آمریکایی مورد بررسی قرار گیرد.

در حال حاضر، چهار پرونده فساد مالی تحت عنوان پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ علیه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مطرح است و او در ماه‌های گذشته، درباره این پرونده‌ها مورد بازجویی قرار گرفته است.یکی از پرونده‌هایی که دادستان کل رژیم صهیونیستی رسماً نتانیاهو را بر اساس آن متهم خواهد کرد پرونده موسوم به «۴۰۰۰۰» است؛ او در این پرونده متهم است به «شائول ایلوویچ» مالک شرکت «بِزِک» میلیون ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد.

در این خصوص، روزنامه هاآرتص، پیشتر،‌ نوشته بود، انتظار می‌رود نتانیاهو در پرونده «۱۰۰۰» نیز رسماً متهم شود. این پرونده، اتهامات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره دریافت غیرقانونی هدیه از بازرگانان خارجی را شامل می‌شود.

دیگر پرونده مفتوح علیه نتانیاهو که علیه او اعلام جرم خواهد شد، پرونده ۲۰۰۰ است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این پرونده متهم است با روزنامه «یدیعوت آحارونوت» زد و بند کرده تا در ازای پوشش مثبت از فعالیت‌‌هایش در این روزنامه، رقیب آن یعنی روزنامه «اسرائیل هیوم» را تحت فشار قرار دهد.

تیتر یک
  • نقشه بازار سهام سبزپوش شد؛

    در اولین روز تابستان بازار سهام گرم شد و ۴ رکورد مثبت جدید ثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما