کدخبر: ۳۳۴۶۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ایران در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثر برای کرونا است

معاون وزیر بهداشت:

ایران در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثر برای کرونا است

اقتصادنیوز: معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثری هستیم، گفت: امیدوار هستیم پس از اطمینان مطالعات در چند روز آینده، بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر حسن ابوالقاسمی استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران درباره دستاوردها و روش نوین پلاسما درمانی در درمان کرونا توضیحاتی ارائه کردند.

رضا ملک زاده با بیان اینکه پژوهش های مفصلی در سطح جهان در رابطه با درمان ویروس کرونا در حال انجام است، گفت: در ایران نیز خوشبختانه جامعه محققین پزشکی نیز پاسخ محکمی به این اپیدمی داده‌اند و نزدیک به یک هزار طرح تحقیقاتی در زمینه های مختلف این بیماری در دست اجرا است.

وی گفت: بیش از ۷۰ مورد از این طرح ها، روش های مختلف درمانی و ترکیبات گوناگون دارویی برای معالجه کووید ۱۹ است که یکی از این روش ها پلاسما درمانی است.

امیدوار هستیم بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم

ملک زاده با تصریح اینکه در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثری برای کرونا هستیم، اظهار کرد: امیدوار هستیم پس از اطمینان مطالعات در چند روز آینده، بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در خصوص پلاسما درمانی نیز توضیح داد و خاطرنشان کرد: ترجیح می دهیم ابتدا درمان های دارویی که ساده و مؤثر باشد روی بیماران انجام دهیم و در مواردی که داروها جواب نمی دهند، پلاسما درمانی نیز قطعاً کمک کننده خواهد بود.

وی گفت: در ایران تیم سازمان انتقال خون در مورد پلاسما درمانی اقدامات و تحقیقات خیلی خوبی انجام داده‌اند و امیدوار هستیم در آینده پلاسما درمانی یکی از روش های درمانی برای بیمارانی که به دارو جواب نمی دهند، باشد.

ملک زاده اضافه کرد: دارویی که مربوط به ابولا است تاکنون اثرات خوبی در درمان کرونا داشته است و این دارو هم در دنیا و هم در ایران جواب داده است اما همچنان باید مطالعاتی که به صورت خیلی دقیق انجام می شود، تکمیل شود تا بتوانیم درمان قطعی برای این بیماری معرفی کنیم.

این مطلب برایم مفید است
117 نفر این پست را پسندیده اند