کدخبر: ۳۳۴۶۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ابلاغ ضوابط اجرایی بودجه ۹۹

اقتصادنیوز : هیات وزیران به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی ضوابط اجرایی بوده سال ۱۳۹۹ را تصویب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، هیات وزیران در جلسه ۳۱ فروردین ماه خود به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی ضوابط اجرایی بوده سال ۱۳۹۹ را تصویب کرد.

بر اساس ماده ۲ این مصوبه، دستگاه های اجرایی موظف اند موافقت نامه های هزینه‌ای، تملک دارایی های سرمایه ای جدید و مالی خود را بر اسا بند ی ماده ۲۸  قانون الحاق ۲ و دستور العملهای ابلاغی سازمان تنظیم و با سازمان برنامه و بودجه کشور مبادله نمایند.

بر این اساس ابلاغ تخصیص سه ماهه دوم اعتبارات هزینه‌ای دستگاه های اجرایی مندرج در جدول ۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و همچنین دستگاه های استانی منوط به مبادله موافقت نامه های هزینه ای شده است.

بر اساس  این ضوابط خرید هرگونه خودروی سواری خارجی ممنوع است و خرید خودرو سواری داخلی توسط دستگاه‌های اجرایی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات در سقف اعتبار مجاز خواهد بود.

همچنین احداث و خرید ساختمان‌های جدید اداری توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله شرکت‌های دولتی بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت ممنوع است. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند