کدخبر: ۳۳۴۸۰۳ لینک کوتاه

نقشه آمریکا برای جایگزینی حشدالشعبی عراق

اقتصادنیوز؛ یک مشاور نظامی عراقی، جزئیاتی از یک طرح با کمک طرف‌های سیاسی در این کشور، مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای سازمان الحشد الشعبی از «القائم» و سایر مناطق در غرب الانبار برای باز شدن عرصه برای نیروهای آمریکایی و استقرار آنها در این مناطق خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «صفاء الاعسم» مشاور نظامی عراقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: درخواست‌ها برای عقب‌نشینی نیروهای الحشد الشعبی از مناطق القائم و غرب الانبار با هدف ایجاد شکاف مذهبی میان عناصر الحشد الشعبی صورت می‌گیرد زیرا بیش از  ۱۶ هنگ سنی در الحشد الشعبی حضور دارند و  در این مناطق مستقرند.

این کارشناس نظامی افزود: طرح سیاسی موجود، بازاستقرار نیروهای آمریکایی به القائم و مناطق اطراف آن به بهانه وجود شکاف‌های امنیتی و وقوع حملات داعش،  پس از عقب‌نشینی نیروهای الحشد است.

وی توضیح داد که انتقال اعتراض برخی احزاب سیاسی به عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی به خیابان‌ها و بخش امنیتی به جای پارلمان، پیامدهای وخیمی برای امنیت و ثبات عراق و وحدت ان به همراه دارد.

از سوی دیگر، «کریم المحمداوی» عضو کمیسیون امنیت پارلمان عراق پیشتر در گفت‌وگو المعلومه گفت: کسی که خواستار اخراج نیروهای الحشد از شهرهای آزادشده از دست داعش است، وطن‌دوست نیست. زیرا خروج الحشد از این مناطق موجب ایجاد یک شکاف امنیتی می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند