کدخبر: ۳۳۴۸۱۸ لینک کوتاه

دادگاه فدرال آمریکا اعلام کرد؛

۱۸ماه حبس به جرم تهدید به ترور رئیس‌جمهوری

اقتصادنیوز؛ «مایکل گِدلدو»، یک مرد ۳۶ ساله‌ اهل ایالت تگزاس آمریکا، که در دسامبر ۲۰۱۹، ادعا کرده بود قصد جان ترامپ را کرده بود، روز جمعه (۵ اردیبهشت‌ماه) به ۱۸ ماه زندان در یکی از زندان‌های فدرال آمریکا محکوم شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «مایکل گِدلدو» مرد 36 ساله‌ از ایالت تگزاس آمریکا به دلیل تهدید ترور دونالد ترامپ به 18 ماه زندان محکوم شد.

مایکل گِدلدو

به نوشته خبر‌گزاری «آسوشیتد‌پرس»، این مرد سیاه‌پوست در ادعای خود، اذعان کرده بود که او در رسانه‌های اجتماعی، تهدید کرده بود که ترامپ را خواهد کشت. «مایکل گِدلدو» 36 ساله در یوتیوب اعلام کرده بود: «من منتظر ترامپ هستم تا به دالاس بیاید و سعی می‌کنم او را ترور کنم.»

«آسوشیتد‌پرس» در ادامه نوشت، در جریان دادرسی، دادستان‌ها اعلام کردند که در تاریخ 31 مه 2018، مشاهده شده، 30 دقیقه قبل از اینکه ترامپ برای جذب سرمایه به شهر دالاس ایالت تگزاز برود، «مایکل گدلو» در یکی از خیابان‌های نزدیک هتل آدولفوس در این شهر، در حال تردد بوده است. افسران پلیس شهر دالاس نیز مشاهده کردند که «گِدلو» پلاکاردی را با عنوان «ترامپ را بکشید» در دست گرفته است. در حالی که این مرد سیاهپوست فریاد می‌زد «رئیس‌جمهور را بکشید»، افسران پلیس این شهر، وی را دستگیر کردند.

دادستان‌ها همچنین اعلام کردند که سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا، این بررسی را با کمک پلیس شهر دالاس انجام داده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند