کدخبر: ۳۳۴۹۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ خواستار خروج همه نظامیان آمریکایی از افغانستان است

ترامپ خواستار خروج همه نظامیان آمریکایی از افغانستان است

اقتصادنیوز:یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه در دولت این کشور فاش کرد که رئیس‌جمهور آمریکا طی روزهای اخیر بارها مشاوران نظامی و امنیت ملی خود را برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان به دلیل ترس از مبتلا شدن آنها به کرونا، تحت فشار گذاشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ،شبکه خبری ان‌بی‌سی روز دوشنبه در گزارشی به نقل از دو مقام فعلی و یک مقام سابق کاخ سفید فاش کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا طی روزهای اخیر بارها مشاوران نظامی و امنیت ملی خود را برای خارج کردن تمامی نیروهای آمریکایی از افغانستان در بحبوحه بحران کرونا تحت فشار گذاشته است.

به گفته این مقامات آمریکایی، ترامپ تقریباً هرروز در گفتگو با مشاوران خود از وضعیت نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان در بحبوحه بحران کرونا و احتمال ابتلای آنها به این بیماری همه‌گیر گلایه می‌کند و آنها را برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از افغانستان تحت فشار می‌گذارد.

این مقامات همچنین به خبرنگار ان‌بی‌سی گفته‌اند که مشاوران نظامی ترامپ در واکنش به فشارهای او برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از افغانستان به او توضیح داده‌اند که اگر قرار باشد آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا در افغانستان نیروهای خود را از این کشور خارج کند، با همین معیار باید نیروهای آمریکایی از کشورهای دیگری مانند ایتالیا نیز خارج شوند.

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی وزارت دفاع آمریکا، تاکنون حدود 6000 نفر از نیروهای زیرمجموعه این وزارتخانه (اعم از نظامی،‌کارمند، پیمانکار و خانواده کارکنان) به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند