کدخبر: ۳۳۵۰۲۵ لینک کوتاه

قیمت انواع گوشی‌های هوآوی و شیائومی در بازار

اقتصاد نیوز:قیمت هوآوی Y۵ Lite به عنوان ارزان‌ترین گوشی هوآوی، از ابتدای سال تا حالا یک و نیم برابر شده است. در حال حاضر این گوشی حدود دو میلیون تومان قیمت دارد. اول سال بودجه لازم برای خرید هوآوی Y۵ Lite تنها یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود. هوآوی Y۵ هم در این مدت تقریبا ۶۰۰ هزار تومان گران شده و از یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فرارو، کرونا بیشتر از گوشی‌ها پرچم‌دار، سراغ گوشی‌های میان‌رده و ارزان‌قیمت رفته است. بررسی قیمت گوشی‌های موبایل و تغییرات آن از ابتدای سال تا حالا، نشان می‌دهد گوشی‌های گران‌قیمت تغییرات چندانی پیدا نکرده‌اند، اما آن‌هایی کمتر از پنج میلیون تومان قیمت داشتند، حالا هر کدام بین ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده‌اند. بیشترین افزایش قیمت مربوط به گوشی‌های کمتر از سه میلیون تومان است که حالا خیلی از آن‌ها به حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد خریداران در بازار موبایل بیشتر سراغ گوشی‌هایی می‌روند کمترین بودجه را لازم داشته باشد. در طرف مقابل پرچم‌دار‌ها که عموما بالای شش میلیون تومان قیمت دارند، تغییرات چندانی پیدا نکرده‌اند.

تغییرات قیمت گوشی‌های خانواده P و Nova هوآوی

گوشی‌های هوآوی نسبت به اول سال تغییر قیمت یکسانی ندارند. بعضی از آن‌ها کمی ارزان‌تر شده‌اند، اما اغلب افزایش قیمت پیدا کرده‌اند. مثلا هوآوی Nova 5T که روز‌های پایانی سال ۹۸ حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت داشت، در حال حاضر به پنج میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسیده و حدود ۳۵۰ هزار تومان ارزان شده است. نمونه دیگر، پرچم‌دار گوشی‌های هوآوی یعنی P30 Pro با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت است که نسبت به ابتدای سال با قیمت پایین‌تری فروخته می‌شود. اول سال این گوشی در بازار حدود ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت داشت و حالا ۳۰۰ هزار تومان کمتر، یعنی ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

در طرف مقابل هوآوی P30 Lite به کلی این کاهش قیمت را جبران کرده و از اول سال تا حالا ۵۰۰ هزار تومان گران شده است. اتفاقی که باعث شده خریداران هوآوی P30 Lite با رم شش گیگابایتی مجبور به هزینه چهار میلیون تومانی شوند. روز‌های آخر سال ۹۸ این گوشی در بازار سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. مدل چهار گیگابایتی این گوشی هم در این مدت از سه میلیون و ۳۵۰ هزار به سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.

تغییرات قیمت گوشی‌های خانواده Y هوآوی

به گزارش فرارو، قیمت هوآوی Y5 Lite به عنوان ارزان‌ترین گوشی هوآوی، از ابتدای سال تا حالا یک و نیم برابر شده است. در حال حاضر این گوشی حدود دو میلیون تومان قیمت دارد. اول سال بودجه لازم برای خرید هوآوی Y5 Lite تنها یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود. هوآوی Y۵ هم در این مدت تقریبا ۶۰۰ هزار تومان گران شده و از یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده است. هوآوی Y6 Prime وضعیت مشابهی دارد. قیمت این گوشی ابتدای سال حدود دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان بود و حالا اگر بخواهید برای خرید آن به بازار موبایل بروید، باید دست کم بودجه دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی کنار بگذارید. هوآوی Y7 هم از اول سال تا حالا تقریبا ۶۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده است. مدل ۳۲ گیگابایتی این گوشی در حال حاضر دو میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و مدل ۶۴ گیگابایتی آن تقریبا سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

هوآوی Y9s با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت از اول سال تا حالا حدود ۹۰۰ هزار تومان گران شده است. در حال حاضر خرید این گوشی بودجه چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی لازم دارد. در حالی که ابتدای سال هوآوی Y9s تقریبا سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشت. هوآوی Y9 Prime به همین میزان افزایش قیمت را پشت سر گذاشته و از سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به چهار میلیون تومان رسیده است. یک ماه پیش می‌توانستیم با بودجه دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی سراغ خرید هوآوی Y9 برویم، اما در حال حاضر قیمت این گوشی دست کم سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

تغییرات قیمت گوشی‌های خانواده Note شیائومی

گوشی‌های گران‌قیمت شیائومی، تغییر چندانی نسبت به ابتدای سال ندارند، اما گوشی‌های ارزان‌تر حسابی افزایش قیمت پیدا کرده‌اند. شیائومی Redmi Note 10 Pro ار اول سال تا حالا حدود ۱۰۰ هزار تومان گران شده و از هشت میلیون و ۵۰۰ هزار به هشت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. شیائومی Redmi Note 10 هم وضعیت مشابهی دارد و در حال حاضر هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. ابتدای سال این گوشی هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود.

شیائومی Redmi Note 8 Pro از ابتدای سال تا حالا ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده است. آن زمان مدل ۱۲۸ گیگابایتی این گوشی چهار میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بود و حالا به نزدیکی پنج میلیون تومان رسیده است. مدل ۶۴ گیگابایتی هم از چهار میلیون و ۲۵۰ هزار بود و حالا چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. شیائومی Note 8 وضعیت مشابهی را پشت سر گذاشته است. مدل ۳۲ گیگابایتی آن اول سال دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود و حالا سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است. مدل ۶۴ گیگابایتی از سه میلیون و ۴۰۰ هزار به سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده و مدل ۱۲۸ گیگابایتی که اول سال سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بود، حالا به چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسیده است. در این بین شیائومی Redmi Note 8T با ظرفیت ۶۴ گیگابایت هم با از اول سال تا حالا ۳۰۰ هزار تومان گران شده و در حال حاضر حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

تغییرات قیمت گوشی‌های خانواده Mi شیائومی

شیائومی Mi 9T افزایش قیمت چندانی نسبت به روز‌های اول سال ۹۹ ندارد. در حال حاضر مدل ۱۲۸ گیگابایتی این گوشی در بازار پنج میلیون تومان است که نسبت به یک ماه پیش تقریبا ۱۰۰ هزار تومان گران شده است. شیائومی Mi 9T با ظرفیت ۶۴ گیگابایت هم همچنان روی نرخ چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان باقی مانده است. شیائومی Redmi 9T Pro هم بدون تغییر نسبت به گذشته با قیمت شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

در بین گوشی‌های ارزان‌قیمت شیائومی، شاهد تغییرات بیشتری نسبت به دیگر گوشی‌ها هستیم. مثلا شیائومی Redmi 8A از اول سال تا حالا تقریبا ۸۰۰ هزار تومان گران شده است. این گوشی آن زمان حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت داشت و حالا برای خرید آن باید دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان هزینه کنیم. شیائومش Redmi 8 هم نسبت به ابتدای سال ۶۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته و از دو میلیون و ۷۵۰ هزار به سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسیده است. البته این نرخ مربوط به Redmi 8 با ظرفیت ۶۴ گیگابایتی است. مدل ۳۲ گیگاباتی تقریبا ۱۰۰ هزار تومان ارزان‌تر است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند