کدخبر: ۳۳۵۰۶۷ لینک کوتاه

افزایش تندی باد در پایتخت

اقتصادنیوز : براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۹ اردیبهشت ماه) افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود و پیش‌بینی می‌شود با افزایش تندی باد و رشد ناپایداریT شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شود و در بیشتر مناطق وضعیت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با برقراری جوی آرام و آسمان نیمه‌ابری در صبحگاه امروز (9 اردیبهشت ماه) و همزمان با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهیم بود. 

در اواخر وقت امروز (۹ اردیبهشت ماه)با وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول باقی بماند. 

با کاهش تندی باد تا صبح فردا (10 اردیبهشت ماه) در مناطق پرتردد با افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا روبه‌رو خواهیم شد. 

طی روز رشد ناپایداری جوی و وزش باد از انباشت آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند بنابراین با تداوم این شرایط جوی و احتمال رگبار پراکنده در ساعات پایانی فردا (۱۰ اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق پایتخت کاهش ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۵۹ و هوا در شرایط قابل قبول است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند