کدخبر: ۳۳۵۴۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش کوبا به حمله به سفارتش در واشنگتن

واکنش کوبا به حمله به سفارتش در واشنگتن

اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه کوبا در واکنش به حمله‌ی مسلحانه به سفارت این کشور در واشنگتن، اعلام کرد، این وظیفه دولت‌ آمریکا است که اقدامات لازم را برای تأمین امنیت و محافظت از دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها به عمل آورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مقامات کوبایی به حمله اخیر به سفارت این کشور در واشنگتن واکنش نشان دادند. وزارت امور خارجه کوبا در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه‌ی دیپلمات‌ها و کارمندان سفارتخانه مورد هدف، صحیح و سالم هستند اما این تیراندازی باعث وارد شدن خساراتی به ساختمان سفارت شده است. عکس های منتشر شده در فضای مجازی از این حمله‌ی مسلحانه به سفارت کوبا نشان‌دهنده‌ی سوراخ‌های بزرگ بر اثر اصابت گلوله به دیوار ساختمان است.

در بیانیه وزارت امور خارجه کوبا با اشاره به این که وزارت امور خارجه آمریکا در جریان این رویداد قرار گرفته، هم‌چنین آمده است که هاوانا از انگیزه‌های احتمالی فرد مهاجم اطلاعی ندارد.

وزارت امور خارجه کوبا در این بیانیه اعلام کرد: این وظیفه دولت‌ آمریکا است که اقدامات لازم را برای تأمین امنیت و محافظت از دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها در درگیری‌ها اتخاذ کرده و از وارد شدن خسارات و ایجاد هرگونه اختلال در کار هیأت‌های دیپلماتیک جلوگیری به عمل آورد و تمهیدات لازم را بیاندیشد.

پلیس واشنگتن پیش از این از حمله مسلحانه یک فرد مهاجم به سفارت کوبا در آمریکا خبر داد و اعلام کرد که این فرد مهاجم دستگیر شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند