کدخبر: ۳۳۵۶۲۳ لینک کوتاه

هشدار الکاظمی به احزاب سیاسی عراق

اقتصادنیوز :یک منبع سیاسی فاش کرد، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق به فراکسیون‌های سیاسی این کشور اعلام کرد که امکان اجرای تمامی آنچه در برنامه‌های دولتی ذکر شد، وجود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ، این منبع اظهار کرد، نخست وزیر مکلف عراق برنامه‌های کابینه‌ خود را بر این اساس که کابینه موقت است، ترسیم کرده، به این شکل که تنها برنامه‌هایی را که این مدت زمانی برای اجرای آنها کافی است، تعیین کرده است. در مقابل برخی فراکسیون‌ها نسبت به نبود برخی مسایل و یا درج برخی برنامه‌های دیگر و یا روشن نبودن برخی از آنها اعتراضاتی مطرح می‌کنند.

این منبع گفت: نخست وزیر مکلف به رهبران فراکسیون‌های سیاسی اعلام کرد که کابینه‌اش تنها اتاق فوق‌العاده‌ای برای رسیدگی به پرونده‌های دشواری خواهد بود که کشور را تهدید می‌کنند و مسایل و پرونده‌هایی که فراکسیون‌های سیاسی خواستار رسیدگی به آنها هستند، به سال‌ها زمان، امکانات و توافقی سیاسی نیاز دارند و فاکتور زمان آن را اداره می‌کند.

منبع یاد شده تاکید کرد: با این وجود، احزاب سیاسی توصیه‌ها و نکاتی درباره برنامه‌های کابینه الکاظمی به او گوشزد خواهند کرد و احتمالا او این نکات را در برنامه‌های خود لحاظ می‌کند اما اجرای تمامی مواردی که در این برنامه اعلام خواهند شد، حتی با وجود نیتی صادقانه برای اجرای آنها ممکن نیست زیرا این عوامل و شرایط موجود تعیین کننده هستند.

باسم خشان، عضو پارلمان عراق روز جمعه اظهار کرد، احزاب سیاسی که حمایت خود را از الکاظمی اعلام کردند، در جلسه رای‌گیری در دادگاه علیه او رای‌ خواهند داد.

همچنین یک منبع سیاسی دیگر در گفت‌وگو با خبرگزاری فرات نیوز فاش کرد، الکاظمی درخواستی برای تعیین جلسه رای‌گیری در مورد کابینه خود را به رئیس پارلمان ارائه خواهد کرد.

این منبع افزود: الکاظمی لیست اسامی کاندیداهای خود را پس از موافقت احزاب شیعه با آنها ارائه خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند