کدخبر: ۳۳۵۶۹۰ لینک کوتاه

در واکنش به عملیات تروریستی امروز؛

بیانیه نخست‌وزیر موقت عراق در حمایت از حشدالشعبی

اقتصادنیوز؛ «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر مامور تشکیل کابینه عراق در واکنش به حمله تروریستی بامداد امروز (شنبه) علیه نیروهای الحشد الشعبی در مناطق «مکیشیفه» و «بلد» واقع استان «صلاح‌الدین» بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «السومریه» منتشر شد، آمده است: در نهایت تاسف و افتخار خبر شهادت شماری از قهرمانان الحشد الشعبی را که در حال دفاع از وطنشان در مقابل داعش در مناطق مکیشیفه و بلد در شمال بغداد بودند، دریافت کردیم.

الکاظمی در ادامه ضمن تسلیت به ملت عراق و خانواده‌های این شهدا، گفت: ما به آنها قول می‌دهیم و می‌گوییم که گروه‌های تروریستی را به هرکجا که فرار کرده‌اند، تعقیب خواهیم کرد و پایان آنها به دست فرزندان عراق و قهرمانان ما در نیروهای مسلح و الحشد الشعبی نزدیک خواهد بود.

وی افزود: این عملیات تروریستی که گروه‌های تروریستی جنایتکار انجام دادند، تلاشی ناکام برای بهره‌برداری از درگیری‌های سیاسی است که مانع تشکیل دولت و انجام وظیفه ملی آن در حمایت از امنیت شهروندان و پیگرد تروریسم در کشور نیز هست.

وی در ادامه خواستار مسئولیت‌پذیری بیشتر در قبال پرونده تشکیل دولت به دور از روحیه انحصارطلبی و سهم‌خواهی شد.

در پی حمله صبح امروز داعش از چند محور به استان صلاح‌الدین در عراق دست‌کم 9 نیروی الحشد الشعبی به شهادت رسیدند و 10 نفر زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

در پی این حمله تروریستی، نیروهای امنیتی ازجمله نیروهای الحشد الشعبی، مناطق درگیری را محاصره کردند و تدابیر امنیتی در مناطق استراتژیک این استان از جمله سامرا و بیجی تشدید شد.

در همین ارتباط، اداره اطلاع‌رسانی در الحشد الشعبی، گفت که حملات داعش همچنان در مکیشیفه، تل الذهب، یثرب، مطیبیجه و الدور ادامه دارد و نیروهای الحشد در حال کنترل اوضاع هستند و با رسیدن کمک‌های هوایی و زمینی، در حال حاضر مناطق مورد حمله تحت محاصره درآمده است و عملیات با تعقیب عناصر داعش ادامه دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند