کدخبر: ۳۳۵۸۲۹ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران| کاهش شمار جان‌باختگان روزانه به زیر ۵۰ نفر/ افزایش مبتلایان جدید

اقتصادنیوز؛ بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت -از دیروز ۱۳ تا امروز ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹- تعداد مبتلایان جدید به کووید۱۹ با معیارهای قطعی تشخیصی به ۹۷۶ بیمار جدید افزایش یافت. اما تعداد جان‌باختگان ویروس کرونای جدید در ۲۴ساعت گذشته به کمتر از ۵۰ تن کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز؛ کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۹۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

جهانپور گفت:  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۷۴۲۴ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۲۰۳ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۷۸۴۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود:  ۲۶۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۴۹۶ هزار و ۲۷۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور تاکید کرد یک سوم موارد جدید شناسایی شده به بیمارستان ها مراجعه کردند. حدود ۸۰ درصد از کل مبتلایان بهبود یافته اند. آمار بهبودیافتگان کشور در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالاتر است. روند بستری در بخش آی سی یو طی هفته های اخیر کاهش داشته است.

بعد از ۵۵ روز، تعداد مرگ و میر در کشور به عدد کمتر از ۵۰ رسیده است.

 کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت

این مطلب برایم مفید است
330 نفر این پست را پسندیده اند