نگرانی پزشکان از علایم جدید کرونا

کدخبر: 336044
​اقتصاد نیوز:پزشکان اسپانیا از ظاهر شدن 5 نوع جوش روی بدن مبتلایان به کروناویروس تعریف کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اسپوتنیک، با استناد به مقاله منتشره در مجله درمان بیماری‌های پوستی بریتانیا، پزشکان اسپانیا از ظاهر شدن 5 نوع جوش روی بدن مبتلایان به کروناویروس خبر دادند. این دانه‌های قرمز رنگ  که شبیه سرخک هستند اغلب روی بدن بیماران جوان ظاهر شدند و چند روز طول کشید تا ناپدید شوند.

دکتر ایگناسیو گارسیا داوال که ریاست این تحقیقات را به عهده دارد در این باره گفت:«مشاهده چند نوع چوش روی بدن بیماران عجیب بود. بعضی از آن‌ها خاص هستند.  معمولا این نوع دانه های قرمز رنگ پس از ظهور بیماری پدیدار می شوند، از این رو این علامت برای تشخیص کووید -19 مناسب نیست».

دانه‌های قرمز رنگ که روی بدن بیماران مبتلا به کروناویروس ظاهر شدند عبارتند از – جوش‌های نامتقارن که به مدت 12 روز ایجاد احساس سوزش و یا درد می کنند.

دانه‌هایی به شکل تاول‌های کوچک در روی بدن و نوک انگشتان که ناپدید شدن آن ها 10 روز طول می کشد و بیشتر در بیماران میان سال مشاهده شده است.دانه های کهیرمانند روی پوست بدن و یا کف دست که ایجاد سوزش می‌کنند.

جوش های کوچک که همراه دیگر علایم ظاهر می شوند و 7 روز روی بدن بیمار باقی می مانند. عمدتا در بیمارانی که حالشان وخیم است مشاهده می شود.

جوش های قرمز یا آبی رنگ که اکثرا در بیماران مسن مشاهده شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما