رئیس‌جمهوری کوبا: تیراندازی به سفارتمان در واشنگتن، «حمله تروریستی» بود

کدخبر: 336085
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری کوبا امروز (دوشنبه) تیراندازی اخیر به سفارت این کشور در واشنگتن را «حمله تروریستی» قلمداد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پنج‌شنبه گذشته سفارت کوبا در آمریکا توسط یک فرد مسلح مورد هدف تیراندازی قرار گرفت. این تیراندازی تلفات جانی در پی نداشت.

پلیس واشنگتن از دستگیری الکساندر آلازو که عامل این تیراندازی بوده و با یک سلاح نیمه‌خودکار ۳۲ بار به ساختمان سفارت شلیک کرده است، خبر داد.

آلازو در بازجویی‌های خود گفته است، در صورتی که سفیر کوبا بیرون می‌آمده؛ به او شلیک می‌کرده زیرا از نظر او، سفیر کوبا «دشمن» است.

میگوئل دیاز کانل، رئیس‌جمهوری کوبا در نشست جنبش سران عدم تعهد تصریح کرد: لازم است این حمله تروریستی را محکوم کنم.

وی ادامه داد: از دولت ایالات متحده خواهان بررسی سریع و دقیق این رویداد هستم.

رئیس‌جمهوری کوبا همچنین خواستار اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای تأمین امنیت مقرهای دیپلماتیک کشورش شد.

پیش از این، وزارت امور خارجه کوبا در واکنش به حمله‌ی مسلحانه به سفارت این کشور در واشنگتن، اعلام کرد، این وظیفه دولت‌ آمریکا است که اقدامات لازم را برای تأمین امنیت و محافظت از دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها به عمل آورد.

وزارت امور خارجه کوبا در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه‌ی دیپلمات‌ها و کارمندان سفارتخانه مورد هدف، صحیح و سالم هستند اما این تیراندازی باعث وارد شدن خساراتی به ساختمان سفارت شده است. عکس های منتشر شده در فضای مجازی از این حمله‌ی مسلحانه به سفارت کوبا نشان‌دهنده‌ی سوراخ‌های بزرگ بر اثر اصابت گلوله به دیوار ساختمان است.  این وظیفه دولت‌ آمریکا است که اقدامات لازم را برای تأمین امنیت و محافظت از دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها در درگیری‌ها اتخاذ کرده و از وارد شدن خسارات و ایجاد هرگونه اختلال در کار هیأت‌های دیپلماتیک جلوگیری به عمل آورد و تمهیدات لازم را بیاندیشد.

 

تیتر یک
  • بنت؛ نخست‌وزیرِ نصفه‌ونیمه کشوری قطبی شده و متلاشی

    دولت جدید در اسرائیل، بیش از هر چیز به یک دلیل مورد توجه قرار دارد: پایانی بر بیش از دوازده سال نخست‌وزیری بنیامین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما