کدخبر: ۳۳۶۱۷۹ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

آخرین آمار کرونا در ایران| افزایش شمار مبتلایان جدید/ زنگِ خطرِ آغازِ پیکِ دومِ شیوع؟

اقتصادنیوز؛ در حالی که در هفته گذشته شمار مبتلایان بطور روزانه در حال کاهش بود، از آغاز هفته جاری روند ابتلا دوباره به مسیر صعودی پا گذاشته است. بنابر آمار رسمی وزارت بهداشت، در سه روز گذشته شمار مبتلایان جدید (روزانه) ویروس کرونا از حدود ۸۰۰ مورد در روز شنبه به بیش از ۱۳۰۰ مورد در روز سه‌شنبه رسیده است. روندی که به گفته برخی کارشناسان زنگ خطر آغاز پیک دوم شیوع کووید ۱۹ را به صدا درآورده است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، شمار روزانه مبتلایان کرونا در ایران برای سومین روز متوالی افزایش یافت و در 24 ساعت گذشته بیش از 1300 تن ابتلای جدید به ثبت رسیده است. با این حال شمار فوتی‌ها روزانه به 63 تن کاهش یافت. آمار تجمیعی مبتلایان نیز در آستانه رقم 100 هزار مورد قرار دارد.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت امروز سه‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه 1399 گفت: از دیروز تا امروز ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

جهانپور ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۹۹۷۰ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۳۴۰ نفر رسید.

وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۸۰۴۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۲۶۸۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۱۹ هزار و ۵۴۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی اظهار کرد: رعایت فاصله گذاری و مراعات نکات بهداشت فردی و عمومی همچنان باید انجام شود و در این روزها با توجه به افزایش ترددها باید این موارد بیشتر توجه کرد. همچنین پایش رفتار اطرافیان می‌تواند به کمک همکاران ما در نظام سلامت بیاید.

 کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت
این مطلب برایم مفید است
407 نفر این پست را پسندیده اند