کدخبر: ۳۳۶۳۹۹ لینک کوتاه

چرا قیمت پراید سرسام‌آور بالا رفت؟

اقتصادنیوز : معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: جوسازی و نقش‌آفرینی واسطه‌های بازار پس از توقف تولید دو مدل خودرو پراید باعث شد قیمت این خودرو در بازار آزاد به شکل غیرمنطقی افزایش پیدا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازخبرآنلاین، حسین کاظمی درباره افزایش قیمت پراید در بازار اظهار داشت: قیمت‌های سرسام آور خودروها از جمله پراید هیچ ارتباطی به شرکت خودروساز ندارد و توسط واسطه‌ها و مالکان خودروها و یا با قیمت‌سازی سایت‌های مجازی صورت می‌پذیرد.

وی افزود: متاسفانه جوسازی و نقش‌آفرینی واسطه‌های بازار پس از توقف تولید دو مدل خودرو پراید باعث شد قیمت این خودرو در بازار آزاد به شکل غیرمنطقی افزایش پیدا کند.

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: این در حالی است که در همه کشورها وقتی تولید یک محصول به دلیل فناوری قدیمی متوقف می شود، میزان استفاده و در نتیجه قیمت آن کاهش چشمگیر پیدا می‌کند.

کاظمی عنوان کرد: پس از انتشار خبر توقف تولید پراید و افزایش قیمت‌ها در بازار، برخی از منتقدان تولید آن، تغییر رویکرد داده و بیان می‌کنند که با خروج پراید، به عنوان ارزان‌ترین خودرو کشور، بخشی از جامعه توان خرید خودرو را از دست می‌دهد.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند