یکی از شرکت‌کنندگان در برنامه ربودن نیکلاس مادودو:

قصد حمله به کاخ ریاست‌جمهوری را داشتیم

کدخبر: 336574
اقتصادنیوز؛ دومین آمریکایی شرکت‌کننده در برنامه ربودن رئیس جمهور ونزوئلا شرح داد قصد آن‌ها حمله به کاخ ریاست جمهوری بوده است.

01LY2frkKoz1

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «ایدن بری» دومین آمریکایی دستگیر شده در ونزوئلا اعتراف کرد قصد او و هم‌دستانش حمله به کاخ ریاست جمهوری و ربودن «نیکلاس مادورو» بوده است.

به نوشته روزنامه «گاردین»، بری در اعترافاتی که از تلویزیون ونزوئلا پخش شد گفت، گروه آن‌ها با دو قایق ماهیگیری وارد این کشور شده بودند و هدف اصلی آن‌ها حمله به کاخ ریاست جمهوری بود.

پیش از بری، «لوک دنمن» مزدور آمریکایی دیگری که در این عملیات نافرجام شرکت کرده و دستگیر شده بود گفت قصد آن‌ها ربودن مادورو و انتقال وی به آمریکا بوده اما از این‌که چگونه می‌خواستند رئیس جمهور ونزوئلا را بربایند حرفی نزده بود.

بری که حضور در عراق را در کارنامه دارد در این باره گفت، قصد داشتند به هر نحو ممکن وارد کاخ «میرافلورس» شده و پس از ربودن مادورو، او را به پایگاه هوایی «لا کارلوتا» منتقل کنند.

هنگامی که از این کهنه‌سرباز 41 ساله پرسیده شد هواپیمای حامل مادورو قرار بود به کجا پرواز کند گفت: «گمان می‌کنم به آمریکا».

اوایل هفته جاری، این افراد مسلح قصد داشتند به ایالت «لاگوآیرا» واقع در شمال ونزوئلا حمله کنند که در پی اقدام نیروهای امنیتی «کاراکاس»، هشت نفر از این مهاجمان کشته شدند و تعدادی نیز دستگیر شدند که اتباع آمریکایی نیز در میان آنها حضور داشتند.

بنا به گزارش رویترز، مقامات ونزوئلا روز دوشنبه دنمن و  بری شهروندان آمریکایی و یازده نفر دیگر را در رابطه با توطئه ناکام واشنگتن برای ورود به ونزوئلا از طریق ساحل کارائیب و خلع مادورو از قدرت دستگیر کردند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در حین یک کنفرانس خبری که از طریق تلویزیون این کشور پخش می‌شد بعد از اعترافات دنمن گفت: « دونالد ترامپ مسئول مستقیم این حمله است». اما با وجود شواهد کافی در این زمینه، ترامپ دخالت آمریکا در این تلاش نافرجام را انکار کرد.

انتهای پیام/

آمریکا
تیتر یک
  • بنت؛ نخست‌وزیرِ نصفه‌ونیمه کشوری قطبی شده و متلاشی

    دولت جدید در اسرائیل، بیش از هر چیز به یک دلیل مورد توجه قرار دارد: پایانی بر بیش از دوازده سال نخست‌وزیری بنیامین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما