کدخبر: ۳۳۶۵۹۲ لینک کوتاه

یدیعوت آحارانوت:

ضربه سنگین به ارتش اسرائیل با استعفای یک ژنرال

اقتصادنیوز؛ به دنبال استعفای «راووی میلو» ژنرال عالیرتبه و مدیر دانشکده نظامی اسرائیل، روزنامه یدیعوت آحارانوت، استعفای این مقام نظامی که یکی از خبره‌ترین فرماندهان این رژیم به خصوص در جنگ‌های چریکی به حساب می‌آمد را ضربه سنگینی به ارتش اسرائیل قلمداد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «راووی میلو» مدیر دانشکده نظامی رژیم اسرائیل و از برجسته‌ترین مقامات نظامی این رژیم امروز (جمعه) استعفای خود را تقدیم «آویو کوخافی» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل کرد.

به نوشته وبسایت روزنامه یدیعوت آحارانوت، استعفای این مقام نظامی ضربه سنگینی به ارتش اسرائیل محسوب می‌شود، چرا که وی یکی از خبره‌ترین فرماندهان این رژیم به خصوص در جنگ‌های چریکی به حساب می‌آمد.

این روزنامه استعفای «راووی میلو» را «طوفانی در داخل ارتش اسرائیل» توصیف کرد و در ذکر دلیل استعفای وی نوشت که او دو سال پیش هنگامی که فرمانده گردان «الجلیل» در ارتش اسرائیل بود، بدون کسب اجازه از مقامات بالایی به همراه نیروهایش وارد یک تونل حزب‌الله لبنان در شمال سرزمین اشغالی شد و مسافت تونل را تا انتهای آن پیمود.

پس از آن مقامات ارتش اسرائیل این کار را موجب به خطر انداختن جان خود و نیروهایش دانست و  او را توبیخ کرده و ارتقای نظامی‌اش را به تأخیر انداختند که این اقدام موجب عصبانیت این فرمانده صهیونیستی شد. او عقیده داشت که در توبیخ وی زیاده‌روی شده تا اینکه استعفای خود را ارائه کرد.

مقامات نظامی اسرائیل می‌گویند که ممکن بود نیروهای حزب‌الله در داخل تونل حضور داشته و به نیروهای صهیونیستی حمله می‌کردند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند