کدخبر: ۳۳۶۷۴۲ لینک کوتاه

صعود پلکانی روسیه در آمار ابتلا به کرونا

اقتصادنیوز؛ روسیه ۱۰ هزار و ۸۱۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا و همچنین ۱۰۴ فوتی را در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رساند و در مجموع موارد ابتلا از آلمان و فرانسه پیشی گرفت.

​به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از فارس، مقامهای روسیه امروز شنبه اعلام کردند ۱۰ هزار و ۸۱۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور در شبانه‌روز گذشته به ثبت رسیده است. با این حساب آمار ابتلای کلی این کشور به ۱۹۸ هزار و ۶۷۶ نفر رسید.

 

خبرگزاری رویترز بنابر اعلام کارگروه ویژه کروناویروس در روسیه گزارش داد ۱۰۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که آمار کلی فوت این کشور بر اثر کرونا را به هزار و ۸۲۷ نفر رساند.

روسیه در روزهای گذشته به لحاظ تعداد ابتلا، کشورهای فرانسه و آلمان را پشت سر گذاشته و اکنون در جایگاه پنجم جهان قرار دارد. آمریکا، اسپانیا، ایتالیا و انگلیس به لحاظ تعداد موارد ابتلا در جایگاههای اول تا چهارم جهان قرار دارند.

در جهان تاکنون بیش از ۴ میلیون نفر به کرونا مبتلا شده و حدود ۲۸۰ هزار نفر هم بر اثر این ویروس جهان‌گیر جان باخته‌اند. تعداد کل بهبودیافتگان هم در سطح جهان به یک میلیون و ۳۸۶ نفر نزدیک می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند