درخواست اردوغان برای احیای روابط با اتحادیه اروپا

کدخبر: 336875
اقتصادنیوز : ترکیه درخواستش را برای عضویت در اتحادیه اروپا مجددا مطرح کرده و در عین اینکه خواستار احیای دوباره روابط با این اتحادیه شده، گفته که همه گیری ویروس کرونا یک نشانه واضح بر ضرورت اتحاد و وحدت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت: ما باید از فرصت‌ها در این روزهای سخت برای احیای مجدد روابط میان ترکیه و اتحادیه اروپا استفاده کنیم. امیدوارم اتحادیه اروپا که موضعی تبعیض آمیز در برابر ترکیه دارد، اکنون فهمیده باشد که ما در یک کشتی هستیم.

وی ادامه داد: ایده پشت بیانیه "شومان" تضمین کننده تولد دوباره اروپا از خاکستر پس از جنگی است که آن را از بین برد و متفرق کرد و بار دیگر کشورهای آن برای صلح، امنیت، توسعه و رفاه گردهم آمده‌اند و باید اختلافات و دشنمی‌ها را کنار بگذارند؛ در روز ۹ می با قبول بیانیه شومان، پایه‌های اتحادیه اروپا بنیان نهاده شد. این روز در ترکیه از سال ۱۹۹۹ که سال ثبت ترکیه در لیست کاندیداهای عضویت در این اتحادیه است، جشن گرفته می‌شود.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین یکبار دیگر از این فرصت استاده کرد تا مساله عضویت کشورش در اتحادیه اروپا را مطرح کند و گفت: این دشمن کوچک غیر قابل مشاهده یعنی کروناویروس به ما یکبار دیگر معنای متحد بودن را یادآور شده است.

ترکیه تا روز شنبه ۱۳۷ هزار و ۱۱۵ مورد ابتلا به کروناویروس را ثبت کرده است.

تیتر یک
  • عرضه ارز در بازار متشکل بالای متوسط ۱۸ روزه

    روند نزولی قیمت دلار و یورو در بازار متشکل ارزی ادامه دارد، عرضه روزانه دلار و یورو نیز بالای متوسط ۱۸ روز کاری گذشته…

از دست ندهید
بلیط هواپیما