کدخبر: ۳۳۷۱۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ناچار به تغییر روش زندگی برای مقابله با کرونا هستیم

جانسون:

ناچار به تغییر روش زندگی برای مقابله با کرونا هستیم

اقتصادنیوز: نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه گفت که چاره‌ای جز این وجود ندارد که برای مقابله با کرونا شیوه زندگی را تغییر دهیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه گفت که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا باید تغییرات بزرگی در شیوه زندگی خود بدهیم.

وی در ادامه سخنانش گفت که محیط‌های کار باید برای کارمندان امن باشد و احتمالا بتوانیم مدارس ابتدایی را در اوایل ماه ژوئن (اواسط خرداد) بازگشایی کنیم.

نخست وزیر انگلیس همچنین خبر داد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۰ نفر دیگر از مبتلایان به کرونا در این کشور جان خود را از دست دادند تا مجموع تلفات کرونا در این کشور به ۳۲ هزار و ۶۵ نفر برسد.

بر اساس آخرین، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس نیز به بیش از ۲۲۳ هزار نفر رسیده است.

از سوی دیگر با گذشت ۶ هفته از اعمال محدودیت در بریتانیا در پی شیوع کرونا، جانسون نخستین دور کاهش مقررات محدودکننده را اعلام کرد.

بنابر گزارش روزنامه انگلیسی «میرور»، قرار است از روز چهارشنبه کاهش محدودیت‌ها اجرایی شود اما این تغییرات فقط در انگلیس اجرایی خواهد شد و گفته می‌شود همین مسئله جامعه بریتانیا که بجز انگلیس شامل (ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند) نیز هست را دچار چند دستگی خواهد کرد.

همچنین تصمیم جانسون در کم ارزش کردن شعار «در خانه بمان، جانها را نجات بده» و جایگزین کردن شعار «هوشیار باش» و بر سر کار برگرد، مورد انتقاد شدید قرار گرفته است و برنامه جانسون به طور کلی «گیج‌کننده و فاجعه‌آمیز» توصیف شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند