تست کرونا از 11 میلیون نفر در ووهان

کدخبر: 337299
مقامات شهر «ووهان» در چین از انجام آزمایش کرونا برای تمامی 11 میلیون نفر ساکن این شهر از بیم شیوع موج دوم این ویروس خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات شهر «ووهان» منشاء اولیه ظهور کرونا قصد دارند از تمام 11 میلیون شهروند ساکن این شهر آزمایش کرونا بگیرند.

به گزارش خبرگزاری هندی «پی تی آی» این اقدام مسئولان شهر «ووهان» به دلیل مشاده موارد نادری از مبتلایان به کرونا (6 مورد)  برای اولین بار در هفته های اخیر و از بیم موج دوم کرونا انجام میشود.

مقامات این شهر قرار است در یک برنامه 10 مرحله ای از تمام شهروندان ووهان آزمایش کرونا بگیرند. این در حالی است که استان «هوبی» و پایتخت آن ووهان از هشتم آوریل(چهارشنبه 20 فروردین) محدودیتهای وضع شده از تاریخ 23 ژانویه (پنجشنبه سوم بهمن 98) را لغو کردند. در این استان در مجموع 4512 نفر بابت کرونا جان باختند که سهم شهر ووهان 3896 تن بود.

برخی مقامات چینی از هزینه بالای انجام آزمایش کرونا از 11 میلیون نفر خبر میدهند به طوری که یک مقام چینی گفته به خاطر هزینه بربودن این اقدام ممکن است این آزمایش بین سالمندان، کادر پزشکی و افرادی با سابقه بیماری و خانواده های آنها انجام شود.

این در حالی است که کمیسیون ملی بهداشت چین روز سه شنبه در تازه‌ترین اطلاع‌رسانی درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته یک مورد ابتلای جدید ثبت شده است. طبق اعلام این نهاد دولتی، تنها مورد ابتلای جدید به کرونا در چین مربوط به شهروندی بوده که از خارج به کشور برگشته است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین خبر داده که هیچ مورد جدید فوتی بیماران مبتلا به کرونا در این کشور ثبت نشده است. طبق آخرین آمار و ارقام، شمار کل مبتلایان به کرونا در چین به ۸۲۹۱۹ رسیده و تعداد قربانیان در عدد ۴۶۳۳ نفر ثابت مانده است.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید