کدخبر: ۳۳۷۳۰۴ لینک کوتاه

مجازات سنگین ماسک نزدن در کشور چاد

اقتصاد نیوز:با گسترش همه‌گیری کرونا دانشمندان برآورد می‌کنند این ویروس دست کم تا ده سال دیگر جهان را به خود مشغول کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تابناک، دولت‌ها و کشورهای مختلف دنیا با به کارگیری سیاست‌های مختلف درصددند تا از آمار مرگ و میر ناشی از انتشار این ویروس کشنده جلوگیری کنند. آموزش و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای آگاهی دادن طیف وسیعی از مردم جامعه از مهمترین رویکردهای در پیش گرفته شده از سوی کشورها می‌باشد، با این حال کشورهایی نیز وجود دارند که با استفاده از قدرت برای اقناع مردم خود در جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بهره می‌برند، چاد یکی از این کشورها است.

بنا به این گزارش، آن دسته از مردم چاد که در اماکن عمومی ماسک نمی‌زنند با مجازات سنگینی مواجه می‌شوند و به مدت پانزده روز به زندان می‌افتند. مفاد این تصمیم در روز یکشنبه امضا شد.

مجازات سنگین ماسک نزدن در چاد

محمد صلاح وزیر دفاع و امنیت چاد این دستور را صادر کرد و از روز یکشنبه به مرحله اجرا درآمد. به موجب این قانون هر شخصی که به عمل ماسک زدن احترام نگذارد ۲۰۰۰ فرانک جریمه می شود و حداکثر به مدت ۱۵ روز به زندان می‌افتد.

از روز پنجشنبه از مردم چاد خواسته شد تا در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند، با وجود این، بسیاری از مردم این کشور با سهل انگاری در خیابان‌های انجامنا پایتخت این کشور تردد کردند. تا این که دولت فقیر و ساحلی چاد برآن شد تا با استفاده از زور و در نظر گرفتن جریمه و زندانی کردن گروه بی‌توجه را به جدی گرفتن کرونا وادار کند.

گفتنی است تا روز یکشنبه در حدود ۳۲۲ مورد ابتلا به کرونا و ۳۱ فوتی در این کشور گزارش شده است.

مجازات سنگین ماسک نزدن در چاد

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند