کدخبر: ۳۳۷۴۶۷ لینک کوتاه

تداوم تنش ترکیه با قبرس؛ آنکارا مجوز عبور هواپیمای باری را صادر نکرد

اقتصادنیوز: وزیر حمل و نقل قبرس از ممانعت مقامات هوانوردی ترکیه در عبور یک هواپیمای باری قبرسی از حریم هوایی ترکیه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه تنش ترکیه با قبرس، مقامات قبرسی مدعی شدند که ترکیه اجازه عبور یک فروند هواپیمای باری قبرس از حریم هوایی خود را نداده است.

به نوشته وبگاه «گریس تایمز» «یانیس کارسوس» وزیر حمل و نقل قبرس چهارشنبه مدعی شد که یک هواپیمای چارتر قبرسی که قصد ورود تجهیزات پزشکی از چین به کشور را داشت با ممانعت مقامات هوانوردی ترکیه مجبور به تغییر مسیر می‌شود.

 این هواپیما حامل 36 تن تجهیزات ازقبیل ماسک، لباس پزشکی  و ملزومات دیگر از مقصد چین به قبرس بود و قرار بود ساعت 1:30 به وقت محلی وارد فرودگاه «لارناکا» در قبرس شود. خلبان این پرواز وقتی با ممانعت مسئولان ترکیه مواجه میشود  با تغییر مسیر به سمت روسیه پرواز میکند تا با سوختگیری مجدد امشب ساعت 8 به وقت محلی وارد فرودگاه لارناکا شود.

وزیر حمل و نقل قبرس افزود که وزارت خارجه جمهوری قبرس در جریان این حادثه قرار گرفته و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

ترکیه و قبرس مدتهاست باهم تنش دارند. ترکیه در ماه های گذشته کشتیهای خفاری خود را برای اکتشاف گاز به مناطق نزدیک قبرس اعزام کرده و این عمل با مخالفت قبرس و کشورهای دیگر مواجه شده است.

قبرس در روزهای گذشته نیز در اقدامی که خشم آنکارا را موجب خواهد شد، روابط خود با سوریه را از سرگرفت.  وزارت خارجه قبرس اعلام کرد که تصمیم گرفته روابط دیپلماتیک خود با سوریه را مجددا برقرار کند. «نیکوس کریستولیس» وزیر خارجه قبرس در این زمینه گفت که کشورش قصد دارد روابط دیپلماتیک خود با سوریه را از سرگیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند