کدخبر: ۳۳۷۵۸۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست

حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست

اقتصادنیوز :فرماندار جاسک گفت: طبق اعلام ستاد ملی کرونا مدارس از ۲۷ اردیبهشت بازگشایی می شود ولی حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر، محمد رادمهر   در جلسه شورای آموزش و پرورش با موضوع هماهنگی بازگشایی مدارس ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت مولی الموحدین حضرت علی علیه السلام و شبهای قدر و حادثه ناگوار ناو کنارک گفت: مدارس شهرستان جاسک (به جز کودکان استثنایی) از هفته آینده (شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۹) مطابق با بخشنامه وزارت آموزش و پرورش دایر خواهند بود.

رادمهر افزود: مطابق با بخشنامه ارسالی وزارت آموزش و پرورش تمامی عوامل اجرایی و آموزشی مدارس از روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در مدارس حضور می‌یابند.

فرماندار شهرستان جاسک افزود: با توجه به اینکه برخی از معلمان در سایر شهرستان‌ها قرار دارند و نیاز به پایش و سلامت سنجی آنان جهت حضور در کلاس درس است از مدیر آموزش و پرورش خواست که مشخصات این افرادبه شبکه بهداشت شهرستان ارسال کند و شبکه بهداشت ظرف ۴۸ ساعت آینده برای انجام تست مربوط به ویروس کرونا از این افراد آمادگی لازم را داشته باشد.

وی در ادامه بیان داشت: تمامی مدارس شهرستان باید قبل از بازگشایی گندزدایی و ضدعفونی شوند و با توجه به اینکه با حضور معلمان و دانش آموزان در مدارس نیاز به ضدعفونی فضای آموزشی مدارس به وجود می‌آید، ضد عفونی مدارس با کمک تمامی ظرفیت‌های شهرستان مانند نیروی بسیج، سپاه، ارتش و هلال احمر، دهیاری‌ها و شهرداری‌ها انجام شود.

وی همچنین اظهار کرد: در مدارس فاصله گذاری اجتماعی باید رعایت شود بنابراین باید صندلی‌ها در محیط کلاس با توجه به فضای موجود با رعایت فاصله گذاری اجتماعی قرار گیرند.

 فرماندار شهرستان جاسک تصریح کرد: اطلاع رسانی به دانش آموزان و والدین از طرف مدیران به صورت مستمر انجام شود و مدیران با شناسایی دانش آموزانی که امکان استفاده از شبکه اجتماعی دانش آموزی «شاد» و رسانه ملی را نداشتند آمادگی آموزش در کلاس درس را برای آنها فراهم نمایند و در صورت پذیرش والدین و دانش آموزان برای حضور در کلاس‌های درس در این شرایط، دانش آموزان الزاماً با ماسک و دستکش در مدرسه حضور یابند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند