کدخبر: ۳۳۷۶۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پمپئو از حمله سایبری چین به آمریکا و سرقت اطلاعات خبر داد

پمپئو از حمله سایبری چین به آمریکا و سرقت اطلاعات خبر داد

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اتهام‌زنی‌ها علیه چین، این‌بار گفت عاملان سایبری مرتبط با چین، داده‌های تحقیقات آمریکا بر روی ویروس کرونا را به سرقت برده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،  «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا پنجشنبه شب مدعی شد، تلاش‌های «عاملان سایبری و افرادی که دست به جمع‌آوری اطلاعات می‌زنند» و با چین در اتباط هستند، اطلاعات دارای مالکیت معنوی و داده‌های مربوط به تحقیقات بر روی ویروس کرونا را به سرقت برده‌اند.

روز گذشته (چهارشنبه) نیز اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) و آژانس امنیت زیرساخت‌ها و امنیت سایبری این کشور (سی‌آی‌اس‌ای) در بیانیه‌ای مشترک درخصوص تهدیدات موجود از سوی عاملان مرتبط با چین برای دسترسی به تحقیقات بر روی ویروس کرونا هشدار داده بودند.

پمپئو پیش‌تر نیز مدعی شده بود ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های شهر ووهان چین ساخته شده است. ادعایی که جامعه اطلاعاتی آمریکا، چین و شماری دیگر از کشورها از جمله انگلیس و استرالیا آن را رد کردند.

همچنین کاخ سفید بارها دولت چین را به مخفی‌کاری و اقدام دیرهنگام برای مهار ویروس کرونا متهم کرده است. ادعایی که قویاً از سوی مقامات چینی رد شده‌اند.

مقامات کاخ سفید که به‌دنبال انحراف اذهان از کم‌کاری دولت آمریکا در قبال کنترل ویروس کرونا هستند، مدعی شده‌اند سازمان جهانی بهداشت نیز با چین هم‌دست بوده در انتشار ویروس کرونا در دیگر کشورها مقصر است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند