کدخبر: ۳۳۷۶۴۰ لینک کوتاه

ارائه سند علیه اقدامات برجامی آمریکا توسط روسیه!

اقتصادنیوز: «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین امروز پنجشنبه ادعای آمریکا درباره مشارکت در توافق هسته‌ای «برجام» را «توهم» توصیف کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، اولیانوف در توئیترش نوشت: آمریکا ادعا می‌کند جایگاه یک طرف مشارکت‌کننده در برجام و همچنین حقوق مرتبط با آن را حفظ کرده است.این توهم است. نظر مشورتی دادگاه بین‌المللی لاهه (۱۹۷۱) اینجا مصداق دارد: "نمی‌توان گفت طرفی که از عمل به تعهداتش امتناع ورزیده یا آنها را اجرا نکرده حقوقش را حفظ کرده است."

لازم به ذکر است که تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران مهرماه سال جاری پایان می‌یابد و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا این روزها در اظهارنظرهای متعدد بر تمدید این تحریم‌ها تاکید می‌کند.

برایان هوک نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه در یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال تلاش کرد نشان دهد که واشنگتن قادر به بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه تهران در صورت عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است.

وی آشکارا در این یادداشت تهدید کرد که اگر شورای امنیت سازمان ملل تحریم تسلیحاتی ایران را که در ماه اکتبر (مهر ماه سال جاری) منقضی می شود، تمدید نکند آمریکا برای بازگرداندن تمام تحریم های سازمان ملل علیه ایران دست به اقدام خواهد زد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند