کدخبر: ۳۳۷۸۵۲ لینک کوتاه

ناسا عکس شما را به فضا می‌برد

​اقتصاد نیوز:شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس و ناسا قرار است تعدادی عکس از دانش‌آموزان را همراه با کپسول دراگون به فضا ارسال کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس و ناسا قرار است تعدادی عکس را همراه با کپسول دراگون به فضا ارسال کنند.

ناسا با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «امروز عکس خود را ارسال کنید تا با خدمه دراگون به فضا پرواز کنید و از دستاوردهای خود یاد کنید».

سازمان هوانوردی ناسا و شرکت فضایی اسپیس‌ایکس عکس‌های دانش‌آموزان را جمع‌آوری می‌کنند و آنها را همراه با مأموریت دمو کپسول دراگون به فضا می‌فرستند.

ناسا اعلام کرده بنا دارد ۲۷ ماه می و پس از حدود یک دهه، دوباره یک سفینه با سرنشین را طی پرتابی از داخل خاک آمریکا به فضا بفرستد.

قرار است شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس مجری این پرتاب باشد که به این ترتیب نخستین ارسال فضانورد ناسا توسط یک شرکت خصوصی فضایی رخ خواهد داد.

عکس‌های دانش آموزان روی کپسول «Dragon Crew Dragon Crew» در مأموریت Demo-۲ پرواز می‌کنند که حدود ۱۰ روز دیگر از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وبسایت «https://www.spacex.com/classof۲۰۲۰» عکس خود را برای ارسال به همراه دراگون بارگذاری کنند؛ این فرصت برای دانش آموزان سراسر جهان  تا تاریخ ۲۰ ماه می فراهم است.

پس از این، عکس‌ها چاپ و مانند یک موزائیک زمین  برای ارسال با فضاپیما آماده می‌شود؛ دو فضانورد ناسا به نام‌های باب بهنکن و داگ هورلی قرار است با کپسول مذکور به ایستگاه فضایی بین‌المللی بروند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند