شاخص بورس به روند مثبت خود باز می‌گردد؟

کدخبر: 337947
اقتصادنیوز :یک کارشناس بازار سرمایه گفت: هم اکنون بازار بورس دچار افت شاخص و ایجاد اصلاحتی در خود شده است که به زودی مجدادا به روند سابق خود باز می‌گردد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویداد 24 ، همایون دارابی در خصوص دلیل افت شاخص بورس اظهار کرد: شاخص بازار بورس از حدود یک ماه گذشته با رشد مواجه بود و ورود آن به کانال یک میلیون واحدی شوک روانی زیادی به این بازار وارد کرد.

وی افزود: طبیعی است که پس از این سیر صعودی و جو روانی که میان سهام داران ایجاد شده بود، بازار بورس وارد یک دوره اطلاحات شده و چند روز با افت شاخص مواجه شود.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: هم اکنون تعداد زیادی از سهام داران اقدام به شناسه سود کرده اند که در این صورت عرضه به بازار افزایش می‌یابد و بازار بورس با حجم بالایی از معاملات مواجه می‌شود.

دارابی ادامه داد: روند کنونی بازار بورس به این شکل است که، قیمت سهام در بازار کاهش پیدا می‌کند، سهام داران سطح قابل توجهی از سهام خود را می‌فروشند و سرمایه گذاران جدید اقدام به خرید این سهام می‌کنند.

بیشتر بخوانید: نوسان بازار سهام طبیعی است/ مردم آگاهانه وارد بورس شوند

وی تصریح کرد: این اوضاع تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت و به هیچ عنوان برای بازار بورس و روند اقتصادی کشور نگران کننده نیست، تا اینکه بازار وارد مرحله جدیدی از قیمت‌ها و معاملات شود.

دارابی افزود: با ورود بازار به مرحله جدید و تداوم رشد شاخص، دولت باید سهام زیادی از شرکت‌های خود را در بازار عرضه کند و مطمعنا بازار و سرمایه گذاران نیز از این موضوع استقبال خواهند کرد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: شرایطی که هم اکنون برای بازار سرمایه ایجاد شده، یک فرصت بسیار مناسب برای دولت است تا بتواند سهام خود را در بازار عرضه کند، دولت نباید این فرصت مناسب را از دست بدهد.

دارابی مطرح کرد: دولت در صورتی که بتواند از بهترین فرصت‌ها بهترین استفاده‌ها را ببرد، علاوه بر ایجاد رونق در بازار بورس، حجم بسیار زیادی از نقدینگی را در بازار جذب می‌کند.

وی عنوان کرد: بازار بورس هم اکنون از شرایطی برخوردار است که می‌تواند سرمایه‌های جدید و زیادی را در خود جای دهد و از آن‌ها در راستای رونق در بازار و اقتصاد کشور استفاده کند.

این کارشناس اقتصادی در پایان اظهار کرد: متغیر‌های کلان اقتصادی همچنان به نفع بازار اقتصاد است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما