کدخبر: ۳۳۷۹۵۷ لینک کوتاه

سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیاردی شستا در پروژه‌های دامداری صنعتی

اقتصادنیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سرمایه گذاری یکهزار میلیارد تومانی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی( شستا) در پروژه‌های دامداری صنعتی، گفت: اطلاعات دقیق مربوط به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در صفحه کدال بورس وجود دارد و چیزی از دید مردم پنهان نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری، در آیین کلنگ زنی بزرگترین گاوداری شمال شرق کشور در شهرستان شیروان،که به شکل ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به سرانه پایین مصرف شیر در ایران که بین حدود ۹۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم است، باید برای جلوگیری از بیماری ها، هزینه‌های درمانی آتی و همچنین ایجاد عدالت، قدم های موثری در این مسیر برداشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه مجموعه‌های دامداری شستا برای افزایش تولید شیر تصریح کرد: قصد داریم تا با کمک دیگر نهادها ۹ میلیون تن شیر تولید شده در کشور را حداقل به دو برابر افزایش دهیم.

شریعتمداری با اشاره به مگاپروژه گاوداری در شهرستان شیروان، ادامه داد: این پروژه بخشی از زنجیره تولید شیر در کشور است که به صورت رسمی و نمادین کلنگ زنی می شود.

وی افزود: شفاف‌ترین سرمایه گذاری‌های اقتصادی در حوزه‌های بورسی است که شستا با حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه جدید وارد آن شده است و بیش از دو میلیون نفر سهام دار این مجموعه بزرگ اقتصادی هستند.

شریعتمداری همچنین با بیان اینکه حدود ۵هزار میلیارد تومان منابع از طرف صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفته است، ادامه داد: در صورتی که کسانی در مجموعه اقتصاد کشور بیکار شوند، می توانند از این منابع نیز استفاده کنند تا مشکلات خود را حل کنند. در حوزه‌های دیگری مانند به تعویق انداختن بدهی‌های بانکی یا حق بیمه‌های تامین اجتماعی و مالیاتی نیز دولت تلاش کرد تسهیلاتی را ایجاد کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی  با اشاره به طرح اعطای وام اشتغال مولد و پایدار روستایی برای ایجاد اشتغال در نقاط محروم و همه روستاهای کشور اظهار کرد: سهم اشتغال روستایی از کل سبد اشتغال کشور از سه درصد به حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است که این نشان می دهد، این طرح در سطح کشور موفق بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند