کدخبر: ۳۳۸۰۳۲ لینک کوتاه

رای اعتماد کنست اسرائیل به کابینه ائتلافی «بی‌بی و بنی»

اقتصادنیوز؛ کنست رژیم اسرائیل امروز با ۷۳ رای به کابینه ائتلافی «بنیامین نتانیاهو» و «بنی گانتز »رای اعتماد داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ کنست رژیم اسرائیل روز یکشنبه با ۷۳ رای به کابینه ائتلافی «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم و «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی و سفید رای اعتماد داد.

گانتز  در سخنرانی در جلسه رای اعتماد کنست گفت پس از سه دور انتخابات بدون حصول پیروزی آشکار،‌ تنها یک گزینه برای احترام به خواسته مردم وجود داشت و آن ایجاد اعتماد میان ما بوده است.

«یائیر لاپید» رهبر مخالفان کابینه نتانیاهو نیز در سخنرانی در کنست گفت: «شما امروز به کسی اعلام وفاداری کردید که تا یک هفته دیگر محاکمه وی به دلیل رشوه و فساد آغاز خواهد شد. در دنیای واقعی شما حتی به فرزندان خود اجازه بازی کردن با چنین مردی را نمی‌دهید اما وی در این ساختمان نخست وزیر است.»

نتانیاهو نیز در سخنرانی خود در کنست گفت: «هم اکنون زمان اجرای قوانین اسرائیل در بخش‌هایی از کرانه باختری فرا رسیده است. این به حفظ صلح منجر می‌شود و اجازه می‌دهد تا شهرک‌نشینان پس از هر ترتیبات دائمی نیز در خانه‌های خود باقی بمانند.»

TxOb5G5tIGCy

پس از یک سال آشفتگی سیاسی در سرزمین‌های اشغالی و پس از سه بار برگزاری انتخابات، سی و پنجمین کابینه رژیم اسرائیل در کنست سوگند یاد کرد.

 

بر اساس توافق حاصل شده، قرار است نتانیاهو تا نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) همچنان نخست وزیر رژیم اسرائیل باقی بماند و پس از آن گانتز به عنوان نخست وزیر به فعالیت خود ادامه دهد، اگر چه برخی کارشناسان معتقدند که نتانیاهو به این توافق عمل نخواهد کرد.

از سوی دیگر، تا یک هفته دیگر، دادگاه فساد نتانیاهو برگزار خواهد شد تا به چند پرونده فساد وی رسیدگی شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند