کدخبر: ۳۳۸۰۵۶ لینک کوتاه

پلیس چگونه با کلاه نظارتی بیماران کرونا را تشخیص می‌دهد؟

اقتصاد نیوز:نیرو‌های پلیس در کشور‌های چین، دبی و ایتالیا از کلاه‌های نظارتی استفاده می‌کنند تا افرادی را که دچار بیماری کرونا شده اند اسکن کرده و تشخیص دهند. اما احتمالا این روش به زودی در بسیاری از کشور‌ها عادی خواهد شد چرا که تا زمان یافتن واکسن کرونا راهی طولانی در پیش است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، پلیس چین، کارمندان بهداشت و کارگران حمل و نقل از کلاه ایمنی برای نظارت بر مردم و تشخیص درجه حرارت بالای بدنشان استفاده می‌کنند. درواقع هدف از استفاده این کلاه‌ها مبارزه با کرونا است.

این کلاه نظارتی توسط شرکت چینی KC Wearable ساخته شده است و از تصویربرداری حرارتی استفاده می‌کند تا دمای افراد را از فاصله حدود دو مترتشخیص دهد. اکنون این کلاه نظارتی در حال صادرات به سرتاسر جهان است و شرکت تولید کننده اعلام کرده که فارغ از ایتالیا و دبی بسیاری از کشور‌های غربی به این کلاه‌ها واکنش مثبت نشان داده اند.

کارشناسان می‌گویند که اسکن حرارتی می‌تواند روشی مناسب برای اندازه گیری تب باشد، اما این سؤال که چنین اقداماتی تا چه حد مؤثر است نیز حائز اهمیت است. زیرا برخی از افراد تحت تأثیر COVID-۱۹ بدون علامت هستند و دمای بدن آنان بالا نیست. کلاه ایمنی KC N۹۰۱ مجهز به پردازنده ARM، صفحه نمایش واقعیت افزوده، دوربین مادون قرمز و دوربین نوری است. مطابق مشخصات دستگاه مذکور، این کلاه می‌تواند دمای حدود ۰.۳ درجه سانتیگراد رهگذران را از فاصله حدود دو متری تشخیص دهد.

پلیس چگونه با کلاه نظارتی بیماران کرونا را تشخیص می‌دهد؟
پلیس‌ها می‌توانند با پوشیدن کلاه نظارتی هر یک از موارد زیر را انجام دهند: درجه حرارت یک فرد خاص را اندازه گیری کنند. دمای بدن افراد را که در جمع‌های بزرگتر عبور می‌کنند اندازه گیری کنند. کد QR یک شخص را برای اطلاعات شخصی اسکن کنند. یا حتی از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده می‌کنند.
به گفته رئیس جهانی KC Wearable، دکتر جی گو، بیش از ۱۰۰۰ کلاه نظارتی در حال استفاده در سراسر چین است. او گفت:، یک کشور که مایل نیست نامش افشا شود نیز، صد‌ها کلاه نظارتی سفارش داده و معاملات بین المللی بیشتری در حال انجام است. هر کلاه نظارتی بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار قیمت دارد.
دکتر گو در پاسخ به این سوال که دقت اسکن دمای کلاه نظارتی چقدر است، گفت: دقت "۹۶ ٪" است و این شرکت آزمایشات گسترده‌ای انجام داده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند