سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

آخرین آمار کرونا در ایران| رشد قابل‌توجه شمار مبتلایان و قربانیان روزانه

کدخبر: 338179
اقتصادنیوز؛ بر اساس اعلام رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، شمار مبتلایان روزانه با رشد نزدیک به ۵۰۰ مورد به حدود ۲۳۰۰ مورد رسید و تعداد قربانیان در ۲۴ ساعت گذشته به حدود ۷۰ نفر افزایش یافت. اگرچه رشد چشمگیر میزان مبتلایان می‌تواند متاثر از افزایش تعداد تست‌های صورت‌گرفته در روزهای اخیر نیز بوده باشد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

جهانپور گفت: از بین مبتلایان جدید، ۵۳۴ مورد بستری و یک هزار و ۷۶۰ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: خوشبختانه تا کنون ۹۵ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.  ۲۷۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۷۰۱ هزار و ۶۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما