کدخبر: ۳۳۸۲۴۷ لینک کوتاه

۳ عامل مهم افزایش دهنده ریسک ابتلا به کرونا

اقتصاد نیوز:درباره عوامل موثر در ابتلا به کرونا هنوز هم اطلاعات ضد و نقیضی منتشر می‌شود، اما به نظر می‌رسد برخی از موارد تکراری هستند و در تمامی پژوهش‌ها به آن‌ها اشاره شده است. شاید اگر بدانیم این موارد شامل چه موضوعاتی می‌شوند در کنترل بیماری نیز موفق‌تر باشیم.

به گزارش اقتصاد نیوز، ۳ عامل که در تمامی پژوهش‌ها بار‌ها و بار‌ها تکرار شده است شامل این موارد است:

سیستم ایمنی ضعیف

براساس گزارش‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، بیشتر در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند. برای مثال افرادی که تحت معالجه سرطان یا پیوند مغز استخوان قرار دارند، دچار نقص ایمنی و HIV هستند و تعداد سلول‌های CD۴ پایین دارند و مواردی مشابه... در نتیجه بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند.

سیگار کشیدن

در مورد تأثیر سیگار و نیکوتین و خطر ابتلا به کروناویروس مطالعات متناقضی وجود داشته است. در حالی که یک مطالعه فرانسوی ادعا می‌کند، افرادی که روزانه سیگار می‌کشند احتمال ابتلا به یک بیماری شدید را ندارند، اما اغلب تقیقات دیگر نتایجی کاملا برعکس دارند و مشخص شده که نیکوتین ممکن است در موارد شدید COVID-۱۹ کمک کند. ماه گذشته سازمان غذا و داروی ایالات متحده گفت: افرادی که سیگار می‌کشند، در معرض ابتلا به شدید‌ترین نوع کرونا قرار دارند.

بیماری‌های حاد مادرزادی

برخی از افراد با شرایط ژنتیکی خاص در خطر بیشتری قرار دارند. برای مثال شرایط حاد قلبی از جمله نارسایی قلبی، بیماری عروق کرونر، بیماری مادرزادی قلب، کاردیومیوپاتی و فشار خون ریوی، دیابت، بیماری مزمن ریه، آسم متوسط تا شدید و بیماری مزمن کلیه.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند