کدخبر: ۳۳۸۵۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزیر خارجه آمریکا معرفی کرد؛ عامل ضرر9 تریلیون دلاری به اقتصاد جهان

وزیر خارجه آمریکا معرفی کرد؛ عامل ضرر۹ تریلیون دلاری به اقتصاد جهان

اقتصادنیوز : وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود علیه چین روز چهارشنبه بار دیگر مدعی شد این کشور ۹ تریلیون دلار به دنیا ضرر زده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اظهارات خود ضد چین مدعی شد این کشور ۹ تریلیون دلار به دنیا ضربه زده است. 

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا در واکنش به سخنان «شی جین پینگ»، رئیس‌جمهور چین که گفته بود چین در مسئله شیوع کرونا با شفافیت عمل کرده گفت: «رئیس‌جمهور شی این هفته مدعی شد که چین دارد با انعطاف، شفافیت و مسئولیت عمل می‌کند. کاش چنین بود.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد چین از ارائه نمونه‌های مربوط به ویروس کرونای جدید خودداری کرده و اجازه دسترسی به تأسیسات خودش را نداده است.

تنش‌ها بین آمریکا و چین طی هفته‌های گذشته افزایش یافته است. «مایک پامپئو» و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا پکن را به سوءمدیریت در شیوع کرونا متهم کرده‌اند. آمریکا بالاترین میزان شیوع بیماری کووید-۱۹ را در میان تمامی کشورهای دنیا داشته است. 

پامپئو در بخش دیگری از سخنانش گفت امیدوار است چین تعهد خود برای کمک ۲ میلیارد دلاری به سازمان جهانی بهداشت را عملی کند. 

وی در ادامه گفت: «کمک‌های چین به مبارزه با این بیماری دنیاگیر در مقایسه با هزینه‌ای که آنها به دنیا تحمیل کرده‌اند ناچیز است.»

پامپئو در ادامه مدعی شد: «این معضل جان تقریباً ۹۰ هزار آمریکایی را گرفته و بیش از ۳۶ میلیون آمریکایی از ماه مارس شغلشان را از دست داده‌اند. در سطح دنیا ۳۰۰ هزار نفر جان باخته‌اند. طبق برآوردهای ما هزینه‌ای که ناکامی‌های حزب کمونیست چین به دنیا تحمیل کرده ممکن است نزدیک به ۹ تریلیون دلار باشد.» 

وزیر خارجه آمریکا مانند ادعاهای گذشته به مستنداتی درباره اینکه واشنگتن چطور به این برآورد رسیده اشاره نکرده است. 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند