کدخبر: ۳۳۸۶۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ: چین برای غارت آمریکا به «بایدن» امید بست!

ترامپ: چین برای غارت آمریکا به «بایدن» امید بست!

اقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا مدعی است چین با هدف دخالت در روند انتخاباتی ۲۰۲۰، از شفافیت در قبال بحران کرونا طفره رفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در یک رشته پیام توئیتری،  بار دیگر تلاش کرد بار ناکامی خود در مهار بحران کرونا که موفقیت او در رقابت انتخاباتی ۲۰۲۰ را به شدت تحت‌الشعاع قرار داده است به دوش چین بیندازد.

وی با انتشار این پیام‌ها، چین را به ایجاد کارزاری عظیم که مروج اطلاعات غلط (درباره ویروس کرونا) است متهم کرد و گفت علت توسل پکن به چنین ابزاری، ناامیدی از پیروزی «جو بایدن» رقیب دموکرات او است که به طعنه «خواب آلود» خطابش می‌کند.

ترامپ همچنین مدعی شد چینی‌ها به طمع غارت آمریکا، به پیروزی بایدن امید بسته بودند.

وی در ادامه، آمریکا و اروپا را قربانی حملات تبلیغاتی چین خطاب کرد و مدعی شد این اقدام بی‌شرمانه است.

نهایت آنکه رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد همه این جریان (بحران کرونا) از بالادست (رهبران چین) آب می‌خورد چراکه آنها می‌توانستند به آسانی جلوی این همه‌گیری را بگیرند، اما چنین نکردند.

  این نخستین بار نیست که ترامپ تلاش می‌کند چین را مسئول به وجود آمدن کووید ۱۹ جلوه دهد. حتی وی در ابتدا برای مقصر جلوه دادن چین از عبارت جعلی «ویروس ووهان» استفاده می‌کرد که به شهری در چین که نخستین بار شیوع کرونا از آنجا آغاز شد اشاره داشت. بعدها، وی اندکی از موضع خود عقب نشینی کرد حال آنکه مدعی شد که شاید پکن در ایجاد کووید ۱۹ نقشی نداشته باشد، اما سهواً یا عمداً از اطلاع رسانی درست در این باره خودداری کرده است. در مرحله بعد، ترامپ که کارزار انتخاباتیش به شدت متاثر از تبعات اقتصادی شیوع کرونا است، مدعی شد چین به عمد و با هدف اخلال در روند انتخاباتی آمریکا به نفع رقیب دموکرات، چنین سناریویی را طراحی کرده است.

این اتهامات در نهایت به نفع پیشبرد سیاست چرخش به آسیاپاسیفیک تمام شد که بر مبنای دشمنی ویژه با چین طراحی شده و یکی از راهکارهای به ثمر نشستن آن، تضعیف دولت مرکزی پکن از راه حمایت از جریان‌های جدایی‌طلبانه رایج در مناطق خودمختار این کشور نظیر تایوان و هنگ کنگ است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند