کدخبر: ۳۳۸۶۹۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آخرین اظهار نظر پنتاگون درباره نوع مواجهه با نفت‌کش‌های ایرانی عازم به ونزوئلا

آخرین اظهار نظر پنتاگون درباره نوع مواجهه با نفت‌کش‌های ایرانی عازم به ونزوئلا

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد این وزارتخانه هیچ‌گونه اطلاعی از احتمال توقیف نفتکش‌های ایرانی که عازم ونزوئلا هستند، ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازفاکس‌نیوز، «جاناتان راث هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری از هرگونه احتمال ایجاد مزاحمت از سوی نیرو‌های آمریکایی برای نفتکش‌های ایرانی که عازم ونزوئلا هستند، ابراز بی‌اطلاعی کرد.

 

به گزارش تسنیم، سخنگوی پنتاگون در این خصوص به خبرنگاران گفت: «پنتاگون از هرگونه برنامه‌ای برای توقیف، تجسس یا انهدام نفتکش‌های ایرانی که در راه ونزوئلا هستند، اطلاعی ندارد.»

طی روز‌های اخیر زمزمه‌هایی درباره احتمال توقیف ۵ فروند نفتکش ایرانی که به درخواست دولت ونزوئلا برای تحویل سوخت عازم این کشور هستند، در رسانه‌های غربی مطرح شده است، اما تاکنون هیچ مقام آمریکایی مستقیماً در این خصوص اظهار نظر نکرده است.

در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر افزایش حضور شناور‌های آمریکایی در دریای کارائیب، وزیر امور خارجه با ارسال نامه‌ای به آنتونی گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد درباره تحرکات آمریکا در اعزام نیروی دریایی به منطقه کارائیب با نیت مداخله و ایجاد اختلال و مزاحمت در امر انتقال سوخت ایران به ونزوئلا هشدار داد.

مقامات جمهوری اسلامی ایران هشدار داده‌اند که هرگونه مزاحمتی برای نفتکش‌های ایرانی با واکنش شدید و مقابله به مثل از سوی ایران مواجه خواهد شد.

 
 
این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند