کدخبر: ۳۳۸۷۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بیانیه صلاح خاشقچی به مناسبت ماه رمضان؛

ما پسران «شهید جمال خاشقچی» قاتلان پدر را عفو می‌کنیم

اقتصادنیوز؛ صلاح خاشقچی پسر «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار مقتول سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که قاتلان پدرش را بخشیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ صلاح خاشقچی در توییتر خود نوشت: در این شب مبارک از ماه مبارک (رمضان) به یاد می‌آوریم که خداوند می‌فرماید: اگر شخصی ببخشد و مصالحه جوید، پاداش او از جانب خداوند است. بنابراین ما پسران شهید جمال خاشقچی اعلام می‌کنیم کسانی که پدر ما را کشتند، عفو کرده و به دنبال پاداش از جانب خداوند متعال هستیم.

صلاح خاشقجی پسر جمال خاشقچی / بن سلمان

خاشقچی، از منتقدان برجسته دولت سعودی اکتبر ۲۰۱۸ در کنسولگری ریاض در استانبول به شکلی وحشیانه به قتل رسید. مقامات سعودی همواره مدعی  هستند که این جنایت، عملیاتی خودسرانه بوده و دستور آن از طرف ریاض صادر نشده بود. اما در سطح بین‌المللی این مسئله مورد تردید است و چندین آژانس اطلاعاتی و سازمان ملل روایت دولت آل سعود درباره نحوه وقوع این جنایت را زیر سوال برده‌اند.

خاشقچی، ستون‌نویس روزنامه آمریکایی واشنگتن پست و در سال‌های پایانی عمرش ساکن آمریکا بود. بعد از آن که روایت‌های زیادی درباره ناپدید شدن وی مطرح شد، مقامات ریاض سرانجام اذعان کردند که وی توسط تیمی که قصد بازگرداندن وی به عربستان را داشت، به قتل رسیده است.

در دسامبر سال ۲۰۱۹، ۵ فرد ناشناس به دلیل نقش داشتن در قتل این روزنامه‌نگار در دادگاهی در ریاض به اعدام محکوم شدند. «آگنس کالامارد»، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور قتل‌های فراقانونی محاکمه نمایشی سعودی را متناقض با عدالت خواند و خواستار تحقیقات مستقل در خصوص قتل خاشقچی شد.

صالح که بعد از قتل پدرش به دیدن «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی، کسی که تصور می‌شود با این قتل ارتباط مستقیم داشته، رفت،  پیش از این هم در تایید تحقیقات سعودی درباره قتل پدرش بیانیه‌هایی را صادر کرده بود. او همچنین پیش از این گفته بود عده‌ای می‌کوشند از قتل پدر وی برای زیر سوال بردن رهبری عربستان، سوءاستفاده کنند.

صلاح خاشقجی پسر جمال خاشقچی / بن سلمان

صلاح خاشقجی پسر جمال خاشقچی / بن سلمان

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند