آخرین آمار رسمی کرونا در ایران؛ تعداد مبتلایان به۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسید

کدخبر: 338857
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلاء، بهبود یافته و جان باختگان ناشی از بیماری کرونا ویروس در کشور را تا تاریخ سوم خرداد ماه ۹۹ اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، کیانوش جهانپور در نشست خبری خود که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در خصوص آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ شنبه سوم خرداد ماه _ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور یک هزار و ۸۶۹ نفر مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد، مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه از بین افراد مبتلا به کووید ۱۹، دو هزار و ۶۳۳ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستانی بستری و در وضعیت بحرانی هستند، افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۱۰۴ هزار و ۷۲ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد افرادی که تست کرونا ویروس آن‌ها تاکنون مثبت اعلام شده، از میان ۷۸۱ هزار و ۲۸۶ تست انجام شده در ۱۳۰ آزمایشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت تشخیص داده شده‌اند.

وی تعداد جانباختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۵۹ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا هفت هزار و ۳۵۹ نفر جان باخته‌اند.

جهانپور با بیان اینکه از تعداد مبتلایان شناسایی شده ۳۸۶ مورد در موارد بیمارستانی و یک هزار و ۴۸۳ مورد در مراکز درمانی سرپایی ۱۶ ساعته بوده است، ادامه داد: باید توجه داشت که وضعیت در خوزستان همچنان قرمز است، ۱۴ استان فاقد فوتی ناشی از بیماری و شش استان تنها یک مورد فوتی قطعی را گزارش کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما