اطلاعات محسن رضایی از مکان دقیق آموزشگاه داعش!

کدخبر: 338858
اقتصادنیوز: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آمریکایی‌ها می‌خواهند در یک منطقه در بین سوریه و عراق، از حوالی پایگاه عین الاسد تا مرز سوریه، داعشیان را آموزش دهند و سازمان دهی می‌کنند و در سوریه و در عراق از این‌ها برای کارهای تروریستی استفاده می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا پایگاه خبری العهد، با محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت بیستمین سالگرد اخراج صهیونیست‌ها از جنوب لبنان و روز جهانی قدس، پیرامون مقاومت اسلامی علیه رژیم صهیونیستی به گفت‌وگو پرداخت.

 رضایی با اشاره به  ۱۶ سال فعالیت به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران و در ذیل آن تشکیل و هدایت سپاه قدس گفت: یکی از شعارهای اصلی ما در صد سال مبارزه علیه استبداد، شعار آزادی فلسطین و مبارزه با صهیونیزم بوده است. در حالی که خودمان هنوز به پیروزی کامل علیه رژیم شاه نرسیده بودیم، مبارزه فلسطینی ها را بخشی از انقلاب خودمان می دانستیم و هیچ تفکیکی نمی کردیم نمی گفتیم در ایران یک انقلاب ایرانی است و در فلسطین یک مبارزه عربی دنبال می شود. ما مبارزه با اسرائیل و مبارزه با شاه را یکی می دانستیم و هر دو این مبارزات را در مفهوم انقلاب اسلامی ارزیابی می کنیم. یک انقلاب مشترک و واحد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اعتقاد ما این است که نهضت فلسطین، مقاومت در فلسطین، رویارویی مردم فلسطین با اسرائیل، خط مقدم یک مبارزه تمدنی است. تاریخ جهان نشان می دهد که بیش از دویست سال جنگ های صلیبی داشته ایم که مسیحیان تندرو از جای جای اروپا، از ایتالیا تا فرانسه می آمدند در همین منطقه شامات و فلسطین با مسلمانان می جنگیدند. صدها کیلومتر راه را می آمدند و با ما می جنگیدند. بعد از یک دوران سکون، اروپایی ها مساله اسرائیل را مطرح کردند. آنها صهیونیست ها را راهی فلسطین کردند و یک جنگ درونی را با ما آغاز کردند. با اشغال سرزمین های ما و با کمک انگلیس در ابتدا و بعد هم آمریکا، یک خط مقدم تمدنی درست شد. تمدن غربی، آمریکایی - استعماری با تمدن اسلامی، با هم در نبرد هستند.

رضایی گفت: پیشنهاد ما به مبارزان فلسطینی این است که نهضت فلسطین بایستی بین المللی شود. قبلا مقاومت از احساسات مردم جهان، به نفع فلسطین استفاده می کردتا اسرائیل دست به اقدامی می زد، مردم اروپا و مردم آمریکا و کشورهای اسلامی، راهپیمایی اعتراضی انجام می دادند ولی این دیگر کافی نیست. نهضت فلسطین و نیروهای انقلابی فلسطین باید یک نهضت بین المللی ضد اسرائیل تشکیل دهند و تمام مسلمانان جهان می توانند اعضای این نهضت باشند. اسرائیل پشتوانه ای به نام صهیونیسم دارد که در سراسر جهان شبکه دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مبارزه با رژیم صهیونیستی تنها در سرزمین های اشغالی کافی نیست. ما باید به دنبال نهضت دموکراتیک بین المللی ضد صهیونیزم باشیم. لازمه این کار پیش قدم شدن خود فلسطینیان است تا پرچمداری این نهضت جدید را بر عهده بگیرند. در اروپا، در آمریکا، در آفریقا طرفداران زیادی برای فلسطین وجود دارد. خیلی ها هستند که معتقدند که اسرائیل باید محو شود. خیلی ها به انجام یک انتخابات دموکراتیک در آن سرزمین ها اعتقاد دارند تا مردم با آرای خودشان قانون اساسی خودشان را بنویسند. خیلی ها معتقد هستند که باید آوارگان به سرزمین های خود بازگردند و در انتخابات شرکت کنند و حق رای داشته باشند. اگر این میلیون ها فلسطینی که بیرون از وطنشان هستند وارد آنجا شوند و انتخابات آزاد دموکراتیکی صورت بگیرد، مسائل به گونه دیگری می شود. در داخل سرزمین فلسطین هم باید روز به روز جنبه های دفاعی تقویت شود. مبارزان فلسطینی نوآوری های جدیدی را صورت بدهند و فناوری هایی را داشته باشند تا سیستم های راداری را خنثی کنند و موشک هاشان را دقیق تر شلیک کنند.

وی در پاسخ به این سوال که دیدگاه های بنیانگذار جمهوری اسلامی نسبت به موضوع اشغال لبنان توسط صهیونیست ها چگونه بود؟ گفت: در آن زمان که رژیم اشغالگر اسرائیل به لبنان حمله کرد، حضرت امام فرمودند که به کمک لبنان بشتابید ولی سعی کنید که حضورتان، حمایتی و تقویتی، آموزشی و انتقال تجربه و خدمات درمانی باشد. در بخش نظامی در حد محدودی شرکت کنید تا اینکه خود مردم لبنان، مردم سوریه و مرم منطقه جبهه واقعی را درست کنند و همان توصیه باعث شد که حداقل نیروهامان را در لبنان و سوریه وارد کردیم. شروع کردیم به حمایت از مردم تا سرپای خودشان بایستند. ما مثل کشورهای دیگر لشکر کشی نظامی نکنیم. مردم را توانمند کنیم و سازمان بدهیم تا مردم لبنان با حمایت های ما بتوانند جلوی اسرائیل را بگیرند.

وی افزود: امام معتقد بود که لبنان می تواند جلوی اسرائیل قد علم کند. و می فرمودند شما به لبنان این توانایی را بدهید. مردم لبنان قادرند اسرائیل را شکست بدهند و اینکه گفته می شود همه کشورهای اسلامی دست به دست هم دادند، اسرائیل شکست نخورد، حرف درستی نیست. خود لبنان به تنهایی کافی است تا اسرائیل را شکست بدهد.

 رضایی گفت: امام به ما گفت شما بروید و آموزش بدهید و انتقال تجارب داشته باشید. بیمارستان تاسیس کنید، سعی کنید جوانان لبنانی را با انتقال تجارب با دست خودشان یک ارتش ملی، نهضت مقاومت را شکل بدهند. همان توصیه باعث شد که نیروی کمتری به لبنان بفرستیم. اول تصور ما این بود که پنج شش لشگر بفرستیم ولی بعد که حضرت امام این توصیه را به ما کرد. ما رفتیم به دنبال اینکه توانمندسازی دفاعی را در لبنان دنبال کنیم.

رضایی گفت: ما قصد تعیین تکلیف برای هیچکسی را نداریم. پیام و پیشنهاد برادرانه من به مردم عزیز و وفادار لبنان این است که مردم لبنان این تاریخ سازی را که شروع کردند، از دست ندهند. خیلی ها دنبال این هستند که به گونه ای ملت لبنان این نقش امام گونه خود را کنار بگذارند. این مقاومت بود که حماس را به وجود آورد. این مقاومت بود که جان تازه ای به فلسطین داد. مقاومت لبنان بود که بیداری اسلامی به راه انداخت و عده ای تلاش کرده اند با ایجاد یک نهضت های مشکوک مثل داعش یا مثل گروه های از این دست، این تاریخ سازی را از ملت لبنان بگیرند. الحمد الله نتوانسته اند و توطئه آنها شکست سختی خورد. گروه های دیگری هم که دارای سابقه بودند، دوباره در بیداری اسلامی برخاستند اما به دلیل انحرافاتی، آنها هم نتوانستند.

وی تاکید کرد : حزب الله لبنان به حد بالایی از توانمندی رسیده و امروزه در جهان عرب حزب الله یکی از کانون های انتقال تجارب انقلابی است. امروز تجارب انقلابی لبنان، برای بسیاری از مقاومت در کشورهایی که در حال اشغال هستند و یا مقابله با ارتش های متجاوز و یا مبارزه با تروریست هایی مثل داعش، مفید است. تجارب حزب الله لبنان در سوریه، بسیار موثر بود. در تشکیل ارتش وطنی (جیش الوطنی) و ارتش انقلابی و خود برادران عزیز ما در ارتش سوریه، همکاری های خیلی خوبی صورت گرفت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر  نقش حاج قاسم سلیمانی به عنوان رابط قوی میان جمهوری اسلامی و گروه های مقاومت گفت: نیروی قدس سپاه، بعد از دفاع مقدس شکل گرفت. ابتدای برادر عزیزم سردار وحیدی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه منصوب کردیم و بعد از چند سال، برادر عزیزم قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس شد و الان هم سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس است. این توالی فرماندهی نشان دهنده قوام این مجموعه عظیم و پرقدرت است البته باید اذعان کنیم که سردار قاسم سلیمانی یک تحول بزرگ در جبهه مقاومت ایجاد کرد. یعنی فکر ایشان، اندیشه ایشان، مکتب ایشان، یک تحول بزرگ در جبهه مقاومت از فلسطین گرفته تا سوریه و عراق و افغانستان، یمن و تمام سرزمین های اسلامی ایجاد کرد و مقاومت اسلامی را بین المللی کرد. یعنی مقاومتی که عمدتا در لبنان و افغانستان بود در دوران فرماندهی قاسم سلیمانی، مقاومت یک عرصه بین المللی را به خودش اختصاص داد. بنابراین همیشه نام ایشان و پرچم ایشان و اندیشه ایشان در جبهه مقاومت خواهد بود و خواهد درخشید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما در انقلاب اسلامی یک فرمولی داریم که تهدیدها را تبدیل به فرصت می کند که به آن فناوری انقلاب می گویم. سه مرحله دارد با مقاومت فرصت می سازیم، بعد ازفرصت ها بهره برداری می کنیم وسپس نظامات ونهادهای لازم می سازبم . یعنی هر آتشی که بلند شود را نه تنها خاموش می کنیم بلکه یک سرزمین سبز و آباد از دل همان آتش، به وجود می آوریم. مثلا ما در دفاع مقدس، برای اولین بار بعد از ۳۰۰سال، اقتدار ایران را دوباره بازسازی کردیم. نه تنها صدام را از سرزمینمان بیرون کردیم، بلکه یک نیروی دفاعی بسیار قدرتمندی را درست کردیم. اگر جنگ نمی شد، نمی توانستیم این کار را انجام دهیم.

داعش جدید صد در صد آمریکایی است

رضایی در ادامه گفت: داعش جدید صد در صد آمریکایی است. داعش قبل هم آمریکایی بود اما آمریکایی ها از طریق یک سری افراد خاصی، داعش را اداره می کردند. مثلا پنج شش نفر از رهبران داعش را در کنترل داشتند ولی این داعش جدیدی که شکل گرفته، کاملا و صد در صد آمریکایی است و آمریکایی ها می خواهند در یک منطقه در بین سوریه و عراق، از حوالی پایگاه عین الاسد تا مرز سوریه، داعشیان را آموزش می دهند و سازمان دهی می کنند و در سوریه و در عراق از اینها برای کارهای تروریستی استفاده می کنند. و بنوعی شکست نظامی و حیثیتی خود را بازسازی کنند که البته بازهم شکست خواهند خورد همانطور که آن داعش قبلی، شکست خورد قطعا این داعش هم شکست خواهد خورد زیرا هم حشد الشعبی و هم ارتش عراق الان تجارب بسیار خوبی دارند و سازماندهی شان خیلی قوی تر از روزهایی است که آن داعش وارد کار شد. در داعش اول البته اسرائیلی ها نفوذ بیشتری نسبت به آمریکایی ها داشتند. در این داعش هم اسرائیلی ها هستند اما آمریکایی ها و سازمان سیا در آن عهده دار سازماندهی شده اند.

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما