اسکورت نفتکش ایرانی توسط نیروی دریایی ونزوئلا +تصاویر

کدخبر: 338957
اقتصادنیوز؛ بر اساس گزارش رسانه‌های خارجی اولین نفتکش ایرانی با نام Fortune توسط نیروی دریایی ونزوئلا از منطقه ویژه اقتصادی تا سواحل این کشور اسکورت شد. نفتکش فارست هم بی آنکه مزاحمتی برای آن ایجاد شود، وارد آبهای سرزمینی ونزوئلا شده است و تا ساعتی دیگر به مقصد نهایی اش می‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ بر اساس گزارش رسانه‌های ونزوئلایی و هم چنین خبرگزاری‌های بی‌بی‌سی و رویترز، نفتکش فورچون با گذر از دریای کارائیب، بامداد امروز وارد آبهای ونزوئلا شده و با اسکورت ارتش این کشور آماده پهلوگرفتن در سواحل این کشور می‌شود. 

 اسکورت نفتکش ایرانی Fortune توسط نیروی دریایی ونزوئلا از منطقه ویژه اقتصادی تا سواحل این کشور

تصاویری از دو غول نفتی ایران که با اسکورت به سواحل ونزوئلا رسیدند / فارست و فورچون

در گزارش دیگری نفتکش فارست هم بی آنکه مزاحمتی برای آن ایجاد شود، وارد آبهای سرزمینی ونزوئلا شده است و تا ساعتی دیگر به مقصد نهایی اش می‌رسد.

آسوشیتدپرس: عبور نفتکش «فورچون» از کارائیب، تحریم‌های آمریکا را درهم‌شکست

FOREST, Chemical/Oil tanker, IMO 9283760 | Vessel details ...

سه نفتکش دیگر ایران با محموله بنزین، به نام‌های پتیونیا، فاکسون و کلاول، از تنگه جبل‌الطارق عبور کرده و در حال حرکت به سوی دریای کارائیب هستند.

راشاتودی پیشتر گزارش کرده بود که حداقل یک کشتی آمریکایی به نام «آدام جوزف» در تعقیب فورچون بوده است.

سه نفتکش دیگر ایران با محموله بنزین، به نام‌های پتیونیا، فاکسون و کلاول، از تنگه جبل‌الطارق عبور کرده و در حال حرکت به سوی دریای کارائیب هستند.

هشتگ «ایران متشکریم» ترند توئیتری شد

هشتگ #GraciasIran (تشکر ایران) ترند اول و هشتگ #23May (روز ورود نفتکش ها) ترند دوم توئیتر در ونزوئلا است و تلویزیون این کشور تصاویری از پرواز جنگنده ها و مانور ناوهای ارتش ونزوئلا برای استقبال از نفتکش‌های ایرانی پخش کرده است.

توئیت سفیر ایران در کاراکاس

حجت الله سلطانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس امروز (یکشنبه) با اعلام ورود اولین نفتکش حامل سوخت ایران برای ونزوئلا در توئیترش با انتشار تصویر دیدار هوگو چاوز با مقام معظم رهبری نوشت: «دو رهبر، دو کشور و دو انقلابی که قلب‌هایشان با هم است.»

وی افزود: «امروز بیش از هر زمان دیگری پیوندهای دوستی و برادری بین ایران و ونزوئلا قوی‌تر و عمیق‌تر شده است. اولین تانکر سوخت ایران به ونزوئلا رسید. سپاس از وزارت دفاع ونزوئلا برای اسکورت نفتکش‌ها.»

سلطانی همچنین در توئیتی دیگر نوشت: «پاسخ محبت با محبت داده شد. در سال ۲۰۰۸ ونزوئلا تحت رهبری فرمانده چاوز به ایران که تحت تحریم ها بود، بنزین منتقل کرد و امروز مردم ایران تحت رهبری امام خامنه‌ای تانکرهای حامل بنزین را برای سرزمین قهرمانان و ونزوئلا ارسال کردند.»

BRIGHT FORTUNE, Crude Oil Tanker - Details and current position ...

گفتنی است ایران در روزهای گذشته با توجه به مشکل تامین بنزین در ونزوئلا پنج نفتکش خود را عازم این کشور کرد که یکی از نفتکش‌ها امروز به ونزوئلا رسید. رسانه‌های محلی به نقل از منابع رسمی گزارش دادند نفتکش ایرانی «Fortune» امروز وارد محدوده «منطقه ویژه اقتصادی» ونزوئلا شده است.

تصاویری از دو غول نفتی ایران که به سواحل ونزوئلا رسیدند

Vessel BRIGHT FORTUNE (Oil tanker) IMO 9561370, MMSI 351896000

در پی انتشار اخباری مبنی بر ارسال بنزین برای ونزوئلا توسط ایران، یک مقام ارشد دولت آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد که واشنگتن در حال بررسی اقدامات مناسب برای واکنش نشان دادن به انتقال بنزین توسط ایران به ونزوئلا است. پس از آن تحرکاتی از سوی آمریکا در اعزام نیروی دریایی به منطقه کارائیب با هدف ایجاد اختلال و مزاحمت در امر انتقال سوخت ایران به ونزوئلا صورت گرفت که واکنش ایران را در پی داشت و در همین خصوص ظریف وزیر خارجه ایران به دبیرکل سازمان ملل نامه هشدارآمیز نوشت و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه نیز سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا را احضار کرد.

ایران هشدار داد که هر‌گونه تهدید علیه نفتکش‌های ایرانی با واکنش فوری و قاطع تهران مواجه خواهد شد و دولت آمریکا مسئول عواقب آن خواهد بود.

تصاویری از دو غول نفتی ایران که با اسکورت به سواحل ونزوئلا رسیدند / فارست و فورچون

تصاویری از دو غول نفتی ایران که با اسکورت به سواحل ونزوئلا رسیدند / فارست و فورچون

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما