گزارش آسوشیتدپرس:

عبور نفتکش «فورچون» از کارائیب، تحریم‌های آمریکا را درهم‌شکست

کدخبر: 338985
اقتصادنیوز؛ خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که نفتکش «فورچون» (Fortune) تانکر حامل سوخت که از ایران عازم ونزوئلا شده است، با گذر از آب‌های دریای کارائیب، بدون هیچ علائم تهدیدآمیز وارد سواحل ونزوئلا شد. آسوشیتدپرس این فرآیند را «درهم شکستن تحریم‌های آمریکا» قلمداد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ آسوشیتدپرس روز یکشنبه از مبدا کاراکاس با انتشار این خبر نوشت: نخستین تانکر از پنج تانکر حامل سوخت که از ایران عازم شده بودند، اواخر روز شنبه به آب‌های کشور ونزوئلا رسید. حال انتظار می‌رود تا بطور موقت کمبود سوخت در این کشور حوزه آمریکای جنوبی تسهیل شود، این درحالی است که هردو کشور از سوی دولت ترامپ مورد تحریم قرار دارند.

آسوشیتدپرس با تاکید بر اینکه تانکر حامل سوخت ایران تحریم‌های آمریکا را درهم شکست، در ادامه نوشت: نفتکش «فورچون»  (Fortune) هنگام گذر از آب‌های دریای کارائیب به سمت سواحل ونزوئلا با هیچ علائمی از تهدید و یا مداخله آمریکا مواجه نشد.

اسکورت نفتکش ایرانی توسط نیروی دریایی ونزوئلا +تصاویر

نفتکش فورچون

این گزارش می‌افزاید: آن‌گونه که تحلیلگران برآورد می‌کنند، نفتکش‌های ایران با رسیدن به ونزوئلا ظرفیت تامین سوخت حدود دو تا سه هفته این کشور را خواهند داشت.

این رسانه آمریکایی گزارش داد: حسن روحانی رییس جمهوری ایران روز شنبه (روز گذشته ) به آمریکا درمورد هرگونه مداخله به نفتکش‌های عازم شده ایران به سوی ونزوئلا هشدار داد.

آسوشتیدپرس افزود: مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند طرحی برای متوقف ساختن نفتکش‌های ایرانی ندارند.

آسوشتیدپرس به نقل از مقامات دریانوردی در میامی آمریکا گزارش داد که این مقامات موقعیت نفتکش فورچون به سمت سواحل ونزوئلا را تایید کرده‌اند و افزود که نفتکش بعدی تا فاصله سه روز و نیم پشت سر آن قرار دارد.

پیشتر خبرگزاری رویترز اعلام کرده بود: نخستین نفتکش از پنج محموله سوخت ایرانی روز شنبه (به وقت محلی) به منطقه اقتصادی ونزوئلا رسید.

تصاویری از دو غول نفتی ایران که به سواحل ونزوئلا رسیدند

رویترز افزوده بود: با توجه به داده‌های ردیابی کشتی از سایت (Refinitiv Eikon) نخستین نفتکش از پنج محموله سوخت ایرانی به منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا وارد شد.

به نوشته رویترز، محموله‌های سوخت ایران در حالی با هدف کاهش کمبود حاد بنزین در آمریکای جنوبی وارد منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا می‌شوند که هر دو کشور (تهران- کاراکاس) تحت تحریم‌های آمریکا هستند.

براساس داده‌های منتشر شده بر سایت مرکز داده‌های ترافیک دریایی (marinetraffic) ، نفکش فورچون ایران هم اکنون در محل ساحل شمالی آمریکای جنوبی (NCSA) قرار دارد و به سوی خاک ونزوئلا در حرکت است اما بندر محل استقرارش همچنان مشخص نیست.

هشتگ «ایران متشکریم» ترند توئیتری شد

نفتکش فورچون

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما