کدخبر: ۳۳۹۰۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ثبت ۲۳۹۹ مبتلای جدید کرونا در عربستان

ثبت ۲۳۹۹ مبتلای جدید کرونا در عربستان

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان امروز یکشنبه به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمد العبد العالی گفت: طی ساعات گذشته، ۲۳۹۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در عربستان ثبت شده است که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۷۲ هزار و ۵۶۰ نفر افزایش پیدا کرد. موارد جدید ابتلا از ریاض با (۷۴۲)، مکه مکرمه (۶۱۱)، جده (۴۷۴)، دمام (۱۳۶)، الخبر (۱۲۰)، الجبیل (۸۲)، مدینه منوره (۶۹)، طائف (۲۵)، قطیف (۲۲)، خلیص (۱۹)، الهفوف (۱۸)، حائل (۱۲)، بریدة (۱۲)، ظهران (۷)، بیش (۶)، الخرج (۶)، ثریبان (۴)، شرورة (۴)، محایل عسیر (۳)، تبوک (۳)، البکریة (۲)، السحن (۲)، راس تنورة (۲)، صبیا (۲)، رابغ (۲)، رماح (۲)، العقیق (۱)، الباحة (۱)، الحناکیة (۱)، ینبع (۱)، الرس (۱)، القوز (۱)، القریع (۱)، أبها (۱)، خمیس مشیط (۱)، موقق (۱)، المجمعة (۱) و حقل با (۱) نفر هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان از وخامت حال ۳۷۲ نفر از مبتلایان به کرونا در این کشور هم خبر داد.

محمد العبد العالی به ۲ هزار و ۲۸۴ نفری که به تازگی از چنگال کرونا در عربستان نجات پیدا کرده اند هم اشاره کرد و شمار بهبود یافتگان از کرونا در این کشور را ۴۲ هزار و ۵۲۰ نفر دانست.

درباره آمار فوتی های جدید هم شمار فوتی های جدید ناشی از کرونا در این کشور را ۱۱ نفر اعلام کرد که به این ترتیب شمار فوتی های ناشی از کرونا در عربستان هم به ۳۹۰ افزایش پیدا کرد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر توجه به ممانعت از تردد غیر ضروری از مردم این کشور خواست که فاصله اجتماعی را هم رعایت کنند و ماسک بزنند و دستهای خود را مرتب بشویند و از تجمع پرهیز کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت عربستان درباره اینکه اگر فرد کرونایی در معرض اشعه خورشید قرار بگیرد تاثیری هم دارد یا خیر، گفت: این موضوع هنوز تحت بررسی است و چیزی در این زمینه ثابت نشده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند