تولید ابرخودروی برقی با موتور 1600 اسب بخار +عکس

کدخبر: 339337
اقتصاد نیوز:چینی ها خودروی برقی تازه ای به نام آرکفاکس جی تی تولید کرده اند که از یک موتور قدرتمند 1600 اسب بخاری برخوردار است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، مدل اولیه خودروی آرکفاکس جی تی دارای موتوری با قدرت ۱۰۰۰ اسب بخار بود، اما بر قدرت مدل تازه ۶۰۰ اسب بخار دیگر افزوده شده است.

خودروی برقی یادشده توسط شرکت BAIC تولید شده که یکی از پنج شرکت برتر سازنده خودرو در چین است. درآمد این شرکت در سال گذشته بالغ بر ۷۰ میلیارد دلار بوده است. شرکت یادشده علاوه بر خودروهای عادی برای صنایع نظامی، کشاورزی و برخی صنایع خاص دیگر هم خودرو تولید می کند.

خودروی برقی Arcfox GT با گشتاور ۸۰۰ نیوتون متر توان بالایی دارد و برای هر چرخ آن یک موتور در نظر گرفته شده که قدرت مجموع آنها به ۱۶۰۰ اسب بخار می رسد. شتاب صفر تا صد این خودرو هم تنها ۲.۵۹ ثانیه است.

حداکثر سرعت این خودرو به 255 کیلومتر در ساعت می رسد و وزن آن نیز در حدود ۱۸۴۰ کیلوگرم است. این خودرو با هر بار شارژ می تواند مسافتی بیش از ۴۰۰ کیلومتر را طی کند و ظرف مدت نیم ساعت ۸۰ درصد از ظرفیت باتری آن پر می شود. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما