کدخبر: ۳۳۹۳۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

۱۲ شهر گلستان در وضعیت زرد کرونایی هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: روند شیوع بیماری کرونا در استان نزولی بوده و در حال حاضر ۱۲ شهرستان در استان وضعیت زرد و دو شهرستان وضعیت سفید دارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا فاضل امشب در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان اظهارداشت: از نیمه اردیبهشت ماه تا کنون در استان شاهد سیر نزولی بیماری در استان هستیم و تقریبا به یک ثبات رسیدیم.

وی گفت: در حال حاضر وضعیت شیوع بیماری در دو شهرستان مراوه تپه و گالیکش سفید است در حالیکه دو هفته گذشته دو شهرستان رامیان و گمیشان نیز در فهرست شهرهای سفید قرار داشتند که دوباره به وضعیت زرد برگشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: وضعیت سایر شهرستان‌ها از جمله گرگان، گنبدکاووس، کردکوی، بندرگز، علی آبادکتول و غیره نیز زرد است. در استان هیچ شهرستانی با وضعیت قرمز نداریم.

فاضل بیان داشت: با این حال وضعیت نسبتا پایدار بیماری در استان شکننده است و ممکن است با کوچکترین بی مبالاتی وضعیت دوباره قرمز شود.

وی گفت: مردم باید به وجود کرونا تا ماه‌های آینده عادت کنند و با ماندن در خانه و پرهیز از سفرهای غیر ضروری از ابتلا به کرونا پیشگیری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: شستن مکرر دست‌ها، استفاده از ماسک در مکان‎‌های شلوغ و ضدعفونی کردن سطوح از جمله کارهای ضروری است.


 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند