۴ ماده کارآمد برای ضدعفونی دست در برابر کرونا

کدخبر: 339518
اقتصادنیوز: اگر طی چند ماه گذشته برای خرید ضدعفونی کننده دست به داروخانه مراجعه کرده باشید، احتمالا ضدعفونی کننده‌های دست مختلفی را دیده یا خریداری کرده اید. اما جالب است بدانید اگر ضدعفونی کننده دست شما برخی از ویژگی‌ها را نداشته باشد، بی فایده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب  اگرچه از روز‌های اول شیوع کرونا بسیاری از افراد ضدعفونی کننده‌های مختلف را خریداری کردند، اما جالب است بدانید که برخی از این محصولات بی اثر یا فاقد اثرگذاری کافی هستند.

الکل اتانول یا ایزوپروپیل

طبق دستورالعمل‌های سازمان بهداشت جهانی، نخستین ماده ضد عفونی کننده دست الکل است. ضد عفونی کننده دستی باید با اتانول (با غلظت ۹۶ درصد) یا ایزوپروپیل الکل (با غلظت ۹۹.۸ درصد) تولید شود. این امر تضمین می‌کند که وقتی همه چیز با هم مخلوط می‌شوند، ضد عفونی کننده دست شما باید بیش از ۶۰ درصد اتانول یا ۷۰ درصد ایزوپروپیل الکلی داشته باشد که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها می‌گوید برای از بین بردن میکروب‌ها الزامی است.

آب اکسیژنه

ماده بعدی پراکسید هیدروژن (با غلظت ۳ درصد) است. پراکسید هیدروژن یک ماده ضد عفونی کننده است که سلول‌های مخرب تکثیر شده را از بین می‌برد و به آن در غیرفعال کردن ویروس‌هایی مانند COVID-۱۹ و همچنین باکتری‌ها کمک می‌کند.

گلیسرول

ماده ضد عفونی کننده دست سوم گلیسرول (با غلظت ۹۸ درصد) است. این همان ماده‌ای است که گاهی برای نرم کردن پوست دست و پا نیز استفاده می‌شود و در کرم‌های ضد ترک پوستی نیز موجود است.

آب استریل

چهارمین ماده ضدعفونی کننده آب به اندازه آب است. اما همانطور که سازمان غذا و داروی ایالات متحده خاطرنشان می‌کند، آب باید استریل باشد، به همین دلیل در لیست مواد تشکیل دهنده یم ضدعفونی کننده نام آب مقطر یا آب جوشانده استریل ذکر شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما