پیش‌بینی زنده فوتبال از طریق هوش مصنوعی

کدخبر: 339720
اقتصاد نیوز:بوندسلیگا آلمان برای تزریق هیجان بیشتر به گزارش های فوتبال و ارایه اطلاعات زنده به بینندگان از فناوری پیشرفته آمازون وب سرویس (AWS) استفاده خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از دیجیاتو،در این سیستم داده های بازیکنان توسط هوش مصنوعی و زیرساخت ابری آمازون جمع آوری شده و به اطلاعاتی در مورد میانگین جاگیری بازیکنان و احتمال گل زدن (xGoals) تبدیل می شوند. آمازون با بررسی موقعیت نسبی اطلاعاتی را در مورد سبک بازی تیم ها در اختیار مخاطب قرار داده و با استفاده از xGoals امکان گل شدن توپ در صورت شوت از سوی بازیکن را تخمین می زند. این سیستم شب گذشته و طی بازی حساس «بایرن مونیخ» و «دورتموند» بکار گرفته شد.

AWS برای ارزیابی جاگیری نسبی اطلاعات مربوط به موقعیت هر بازیکن در زمین را تحلیل کرده و نتایج را در اختیار بیننده می گذارد. محاسبه xGoals اما مبتنی بر سرویس SageMaker آمازون است که برای تولید، آموزش و پیاده سازی مدل های یادگیری ماشینی طراحی شده. کمپانی آمریکایی برای اطمینان از صحت نتایج این مدل آنرا با داده های مربوط به ۴۰ هزار شوت از بازی های قبلی و آرایه ای از داده های مکانی آموزش داده است.

 

فناوری های آمازون از طریق جمع آوری آمار زنده، امکان پیش بینی حرکات بعدی و نتایج آن را فراهم می سازند. برآورد جاگیری های بازیکن و احتمال به ثمر رساندن گل توسط وی تنها شروعی برای آمازون در دنیای فوتبال است و آنها در پی یافتن راه های جدیدی برای آموزش، ایجاد تعامل و سرگرم کردن تماشاگران هستند.

هرچند بوندسلیگا در مقایسه با لالیگا و لیگ برتر انگلیس بینندگان کمتری دارد اما اولین لیگ معتبر اروپایی است که پس از بحران کرونا بازگشایی شده و حالا مخاطبان پر عطش فوتبال از سراسر دنیا به آن چشم دوخته اند. مدیران بوندسلیگا با استفاده از فناوری های جدید امیدوارند برخی از تماشاگران جدید را حتی پس از بازگشایی دیگر لیگ ها نیز نگه دارند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما